Licensed to Grove City College                            Hy-Tek's Meet Manager
                          Slippery Rock - 11/22/2005                           
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                     1:42.76  
     1) Boerckel, Joel SR               2) Cheung, Albert SO  r:0.00      
     3) Ziders, Matt SR  r:0.00         4) Courage, Caleb SO  r:0.53      
  2 Slippery Rock University  'A'                               1:45.25  
     1) Liddle, Zach JR                 2) Bowers, Bradley SO  r:0.00     
     3) Taylor, Scott FR  r:0.00        4) Maksinchuk, Kevin SO  r:0.00   
  3 Grove City College  'C'                                     1:47.67  
     1) Toth, Chad FR                   2) Leach, Ben FR  r:0.15          
     3) Phillips, Mark FR  r:0.35       4) Roberts, Jeremy SR  r:0.27     
  4 Grove City College  'B'                                    x1:48.83  
     1) Amos, Jason JR                  2) Scott, Eli SR  r:0.00          
     3) Barker, Nick SO  r:0.00         4) Snyder, Drew FR  r:0.00        
  5 Grove City College  'D'                                    x1:52.55  
     1) Caldwell, Garrett FR            2) Trinch, Chris FR  r:0.00       
     3) Brunk, Nate FR  r:0.00          4) Kramer, Caleb FR  r:0.02       
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Brunk, Nate               FR Grove City                    11:31.02  
  2 DiEmidio, Tony            FR Slippery Rock                 11:31.11  
  3 Barker, Nick              SO Grove City                    11:52.35  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Barron, Mark              FR Grove City                     1:50.79  
  2 Toth, Chad                FR Grove City                     1:55.05  
  3 Roberts, Jeremy           SR Grove City                     1:55.55  
  4 Cheung, Albert            SO Grove City                    x1:56.10  
  5 Amos, Jason               JR Grove City                    x1:57.68  
  6 Wiedeman, Luke            JR Grove City                    x2:00.73  
  7 Liddle, Zach              JR Slippery Rock                  2:02.32  
  8 Miller, Matt              SO Slippery Rock                  2:06.04  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Drew              FR Grove City                       22.36  
  2 Larsen, Peter             FR Grove City                       22.52  
  3 Gilbert, Andrew           JR Grove City                       23.40  
  4 Haywood, Ian              FR Slippery Rock                    23.60  
  5 Phillips, Mark            FR Grove City                      x23.80  
  6 Ziders, Matt              SR Grove City                      x24.63  
  7 Kroll, Troy               SR Slippery Rock                    24.71  
  8 Kassab, Justin            SO Slippery Rock                    24.75  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Haring, Ben               SR Grove City                     2:06.72  
  2 Butmankiewicz, Emmanuel   SO Grove City                     2:07.64  
  3 Harbaugh, Jeremy          SO Grove City                     2:08.59  
  4 Casello, Sean             JR Slippery Rock                  2:10.37  
  5 Bowers, Bradley           SO Slippery Rock                  2:12.01  
  6 Boerckel, Joel            SR Grove City                    x2:14.70  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Riddell, Joe              SO Grove City                      174.00  
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Courage, Caleb            SO Grove City                       53.93  
  2 Larsen, Peter             FR Grove City                       54.33  
  3 Taylor, Scott             FR Slippery Rock                    55.08  
  4 Harbaugh, Jeremy          SO Grove City                       58.27  
  5 Boerckel, Joel            SR Grove City                      x59.40  
  6 Kassab, Justin            SO Slippery Rock                  1:01.17  
  7 May, Tyler                SO Grove City                    x1:02.78  
  8 Scott, Eli                SR Grove City                    x1:06.96  
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Haring, Ben               SR Grove City                       49.77  
  2 Butmankiewicz, Emmanuel   SO Grove City                       51.55  
  3 Gilbert, Andrew           JR Grove City                       52.00  
  4 Phillips, Mark            FR Grove City                      x53.26  
  5 Maksinchuk, Kevin         SO Slippery Rock                    53.27  
  6 Kroll, Troy               SR Slippery Rock                    54.16  
  7 Leach, Ben                FR Grove City                      x54.21  
  8 Thompson, Leland          FR Slippery Rock                    55.64  
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Liddle, Zach              JR Slippery Rock                  1:01.46  
  2 DiEmidio, Tony            FR Slippery Rock                  1:11.57  
 -- Caldwell, Garrett         FR Grove City                    X1:05.02  
 -- Wiedeman, Luke            JR Grove City                    X1:08.90  
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Scott             FR Slippery Rock                  5:31.18  
  2 Miller, Matt              SO Slippery Rock                  5:39.18  
 -- Toth, Chad                FR Grove City                    X5:17.98  
 -- Amos, Jason               JR Grove City                    X5:18.10  
 -- Kramer, Caleb             FR Grove City                    X5:25.80  
 -- Trinch, Chris             FR Grove City                    X5:27.69  
 -- Cheung, Albert            SO Grove City                    X5:30.75  
 -- Leach, Ben                FR Grove City                    X5:39.16  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
 -- Riddell, Joe              SO Grove City                     X145.36  
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Bowers, Bradley           SO Slippery Rock                  1:03.25  
  2 Thompson, Leland          FR Slippery Rock                  1:03.34  
  3 Casello, Sean             JR Slippery Rock                  1:06.62  
  4 Haywood, Ian              FR Slippery Rock                 x1:09.41  
 -- May, Tyler                SO Grove City                    X1:06.07  
 -- Barron, Mark              FR Grove City                    X1:07.57  
 -- Scott, Eli                SR Grove City                    X1:11.43  
 -- Ziders, Matt              SR Grove City                    X1:12.41  
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Slippery Rock University  'A'                               1:37.62  
     1) Kroll, Troy SR                  2) Kassab, Justin SO  r:0.35      
     3) Thompson, Leland FR  r:0.17     4) Maksinchuk, Kevin SO  r:0.16   
  2 Slippery Rock University  'B'                               1:41.67  
     1) Haywood, Ian FR                 2) DiEmidio, Tony FR  r:0.00      
     3) Miller, Matt SO  r:0.00         4) Casello, Sean JR  r:0.00       
 -- Grove City College  'A'                                    X1:25.65  
     1) Courage, Caleb SO               2) Snyder, Drew FR  r:0.20        
     3) Larsen, Peter FR  r:0.13        4) Haring, Ben SR  r:0.18         
 -- Grove City College  'C'                                    X1:36.44  
     1) May, Tyler SO                   2) Brunk, Nate FR  r:0.35         
     3) Roberts, Jeremy SR  r:-0.01     4) Wiedeman, Luke JR  r:0.37      
 -- Grove City College  'D'                                    X1:37.54  
     1) Barron, Mark FR                 2) Caldwell, Garrett FR  r:0.14   
     3) Harbaugh, Jeremy SO  r:0.12     4) Trinch, Chris FR  r:0.16       
 -- Grove City College  'B'                                    X1:40.62  
     1) Barker, Nick SO                 2) Riddell, Joe SO  r:0.00        
     3) Gilbert, Andrew JR  r:0.00      4) Butmankiewicz, Emmanuel SO  r:0
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Grove City College                  113   2. Slippery Rock University             81