Licensed to Denison University         Hy-Tek's Meet Manager 1/23/2010 05:06 PM
                            Grove City - 1/23/2010                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                             NT    1:47.68   11  
     1) Zaleski, Liv                    2) Golovkina, Ksenia              
     3) Rich, Kate                      4) Swanson, Alyssa                
    44:31.85    10.44    11.63                                             
  2 Denison University-OH  'B'                             NT    1:49.29    4  
     1) Armitage, Madeline              2) Blachly, Gail                  
     3) Brabson, Laurel                 4) Wangstad, Marit                
    10:41.29 20:13.36    12.93                                             
  3 Denison University-OH  'C'                             NT   x1:53.59  
     1) Zeberlein, Lindsay              2) Akradi, Rochelle               
     3) Broadus, Brenna                 4) Zaklicki, Honorata             
    10:58.23 20:56.60    15.52                                             
  4 Grove City College  'A'                                NT    1:56.03    2  
     1) Thompson, Amanda                2) Bargery, Sarah                 
     3) Page, Sarah                     4) Keibler, Natalie               
    10:35.84 28:48.72    11.70                                             
  5 Grove City College  'B'                                NT    1:58.84  
     1) Sisley, Kara                    2) Wilt, Kate                     
     3) Baur, Lauren                    4) Forish, Olivia                 
    10:51.13 20:14.84    24.35                                             
  6 Grove City College  'C'                                NT   x2:06.29  
     1) McLachlan, Mary                 2) Fleming, Amy                   
     3) Cassano, Larissa                4) Shimrock, Michelle             
     9:30.07 20:14.29    34.98                                             
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                        1:42.70    1:35.07   11  
     1) Barry, Robert                   2) Lewing, Jake                   
     3) Bagley, Chris                   4) Barczak, MJ                    
  2 Grove City College  'A'                                NT    1:39.05    4  
     1) Coppelli, Cam                   2) Beckner, Clay                  
     3) Bowser, Ben                     4) Gummel, Dan                    
  3 Denison University-OH  'C'                             NT    1:39.67    2  
     1) Chabot, Kyle                    2) Geer, Marcus                   
     3) Cobb, Michael                   4) Krawchyk, Andrew               
  4 Grove City College  'B'                                NT    1:39.95  
     1) Gregg, Tucker                   2) Larsen, Lincoln                
     3) Marasco, Chris                  4) Fairchild, Eric                
  5 Grove City College  'C'                                NT   x1:44.97  
     1) Foster, Collin                  2) Keefer, Bennett                
     3) Albertson, Rich                 4) Hamilton, Nick                 
 -- Denison University-OH  'B'                             NT         DQ  
     1) DeSantis, Mike                  2) Nemeth, John                   
     3) Edgin, Matt                     4) Thurston, Dan                  
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callen, Hilary               Denison-OH                NT   10:21.75    9  
      27.79   30.36   31.36   31.22   31.48   31.40   31.40   31.61
      31.14   31.52   31.68   31.10   31.26   31.31   31.31   31.28
      31.75   31.61   31.18   29.99                                
  2 Menard, Laura                Denison-OH                NT   10:52.18    4  
      29.28   31.71   32.31   32.70   32.72   32.66   32.55   32.89
      33.13   33.01   33.06   32.95   32.85   32.84   32.77   32.78
      33.03   33.34   32.88   32.72                                
  3 Cunningham, Jenny            Denison-OH                NT   10:54.39    3  
      29.99   31.91   32.45   32.54   32.66   33.13   32.92   33.03
      33.03   33.30   33.13   33.19   33.11   32.86   32.92   33.07
      32.78   32.91   33.33   32.13                                
  4 Richert, Jenna               Grove City                NT   11:19.13    2  
      30.44   33.13   33.78   34.07   33.95   34.38   34.49   34.12
      34.05   34.40   34.24   34.69   34.86   34.54   34.56   34.09
      34.38   34.11   33.87   32.98                                
  5 McLachlan, Mary              Grove City                NT   11:34.87    1  
      30.91   33.97   34.23   34.78   34.63   35.14   35.02   35.31
      35.42   35.57   35.41   35.47   35.15   35.29   35.21   35.20
      35.06   34.72   34.97   33.41                                
  6 Fleming, Amy                 Grove City                NT   11:54.22  
      32.57   35.12   35.90   36.21   36.38   36.39   36.18   36.18
      36.34   36.31   36.25   35.99   35.98   35.84   35.76   35.96
      35.60   35.72   35.18   34.36                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vierra, Austin               Denison-OH                NT   10:15.95    9  
  2 Kim, Josh                    Grove City                NT   10:31.12    4  
  3 Mathews, Alex                Grove City                NT   10:32.02    3  
  4 Nielsen, Nate                Grove City                NT   10:35.25    2  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Alyssa              Denison-OH                NT    1:52.78    9  
      26.42   28.46   29.05   28.85                                
  2 Palumbo, Angela              Grove City                NT    1:58.76    4  
      27.36   30.03   31.07   30.30                                
  3 Gordon, Breanna              Denison-OH                NT    1:58.82    3  
      28.12   29.74   30.40   30.56                                
  4 Ramsey, Rebecca              Denison-OH                NT    1:59.05    2  
      28.02   29.83   30.58   30.62                                
  5 Riesmeyer, Kait              Grove City                NT    2:00.66    1  
      27.37   30.16   31.24   31.89                                
  6 Sisley, Kara                 Grove City                NT    2:06.75  
      29.01   31.89   32.47   33.38                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurston, Dan                Denison-OH                NT    1:43.61    9  
      24.49   26.17   26.21   26.74                                
  2 Chen, Bernard                Denison-OH                NT    1:45.86    4  
      24.63   26.96   26.88   27.39                                
  3 Catlin, Andy                 Denison-OH                NT    1:46.39    3  
      25.19   26.82   27.04   27.34                                
  4 Gagliardo, Kirk              Grove City                NT    1:47.65    2  
      24.45   26.63   27.38   29.19                                
  5 Fairchild, Eric              Grove City                NT    1:47.73    1  
      24.82   27.15   27.77   27.99                                
  6 Hamilton, Nick               Grove City                NT    1:50.08  
      26.19   27.46   28.45   27.98                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaleski, Liv                 Denison-OH                NT      58.35    9  
      28.26   30.09                                                
  2 Zeberlein, Lindsay           Denison-OH                NT      59.08    4  
      28.73   30.35                                                
  3 Yu, Sarah                    Denison-OH                NT    1:00.79    3  
      29.49   31.30                                                
  4 Ryan, Jenny                  Grove City                NT    1:02.52    2  
      30.37   32.15                                                
  5 Keibler, Natalie             Grove City                NT    1:05.45    1  
      31.59   33.86                                                
  6 Thompson, Amanda             Grove City                NT    1:06.04  
      32.02   34.02                                                
 -- Martin, Cari                 Denison-OH                NT   X1:00.87  
      29.05   31.82                                                
 -- Zaklicki, Honorata           Denison-OH           1:01.11   X1:01.56  
      29.37   32.19                                                
 -- Mason, Natasha               Denison-OH           1:05.25   X1:04.58  
      31.19   33.39                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Robert                Denison-OH                NT      51.40    9  
  2 DeSantis, Mike               Denison-OH                NT      52.65    4  
  3 Edgin, Matt                  Denison-OH                NT      54.58    3  
  4 Coppelli, Cam                Grove City                NT      56.05    2  
  5 Gregg, Tucker                Grove City                NT      56.78    1  
  6 Foster, Collin               Grove City                NT      59.82  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blachly, Gail                Denison-OH                NT    1:07.91    9  
      25.61   42.30                                                
  2 Golovkina, Ksenia            Denison-OH                NT    1:08.16    4  
      24.80   43.36                                                
  3 Akradi, Rochelle             Denison-OH                NT    1:10.69    3  
      26.30   44.39                                                
  4 Bargery, Sarah               Grove City                NT    1:11.45    2  
      28.05   43.40                                                
  5 Wilt, Kate                   Grove City                NT    1:13.02    1  
      26.44   46.58                                                
  6 Fleming, Amy                 Grove City                NT    1:17.17  
      27.96   49.21                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewing, Jake                 Denison-OH                NT      59.94    9  
      28.21   31.73                                                
  2 Nemeth, John                 Denison-OH                NT    1:01.10    4  
      28.77   32.33                                                
  3 Beckner, Clay                Grove City                NT    1:01.57    3  
      28.92   32.65                                                
  4 Larsen, Lincoln              Grove City                NT    1:01.64    2  
      28.89   32.75                                                
  5 Altman, Will                 Denison-OH           1:01.93    1:02.76    1  
      28.75   34.01                                                
  6 Keefer, Bennett              Grove City                NT    1:03.64  
      29.28   34.36                                                
 -- Geer, Marcus                 Denison-OH           1:03.66   X1:02.86  
      29.23   33.63                                                
 -- Brabson, Andy                Denison-OH                NT   X1:03.17  
      29.45   33.72                                                
 -- Mackowski, Matt              Denison-OH                NT   X1:03.60  
      30.02   33.58                                                
 -- Lemon, Seth                  Denison-OH           1:02.67   X1:03.81  
      29.84   33.97                                                
 -- Lane, Michael                Denison-OH           1:06.76   X1:06.70  
      30.49   36.21                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroeder, Emily             Denison-OH                NT    2:07.60    9  
      28.51   32.24   32.98   33.87                                
  2 Brabson, Laurel              Denison-OH                NT    2:08.31    4  
      29.35   31.92   33.35   33.69                                
  3 DiNardo, Sarah               Denison-OH                NT    2:15.85    3  
      30.26   34.19   35.57   35.83                                
  4 Riesmeyer, Kait              Grove City                NT    2:18.48    2  
      30.50   34.35   36.28   37.35                                
  5 Cassano, Larissa             Grove City                NT    2:25.38    1  
      31.60   37.15   37.92   38.71                                
  6 Shimrock, Michelle           Grove City                NT    2:30.54  
      32.06   37.14   39.48   41.86                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Browning, Casey              Denison-OH                NT    1:57.32    9  
      26.85   30.70   29.96   29.81                                
  2 Haney, Jay                   Denison-OH                NT    1:58.77    4  
      26.27   30.36   30.73   31.41                                
  3 Chabot, Kyle                 Denison-OH                NT    2:01.58    3  
      26.98   30.50   31.35   32.75                                
  4 Bowser, Ben                  Grove City                NT    2:04.06    2  
      26.58   31.92   32.31   33.25                                
  5 Albertson, Rich              Grove City                NT    2:05.12    1  
      27.84   31.42   32.24   33.62                                
  6 Marasco, Chris               Grove City                NT    2:07.23  
      27.54   32.06   33.90   33.73                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wangstad, Marit              Denison-OH             24.91      24.85    9  
  2 Palumbo, Angela              Grove City                NT      25.20    4  
  3 Rich, Kate                   Denison-OH                NT      25.27    3  
  4 Armitage, Madeline           Denison-OH                NT      25.37    2  
  5 Page, Sarah                  Grove City                NT      25.57    1  
  6 Baur, Lauren                 Grove City                NT      25.96  
 -- Cogan, Shannon               Denison-OH                NT     X25.18  
 -- Oxley, Brittany              Denison-OH             25.28     X25.19  
 -- Grisham, Lilla               Denison-OH                NT     X26.50  
 -- Nichols, Alex                Denison-OH                NT     X26.78  
 -- Hopcian, Emily               Denison-OH             27.27     X27.04  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barczak, MJ                  Denison-OH                NT      21.59    9  
  2 Bagley, Chris                Denison-OH                NT      21.95    4  
  3 Gagliardo, Kirk              Grove City                NT      22.26    3  
  4 Krawchyk, Andrew             Denison-OH                NT      22.37    2  
  5 Gummel, Dan                  Grove City                NT      22.52    1  
  6 Gregg, Tucker                Grove City                NT      23.21  
 -- Katich, Joe S                Denison-OH                NT     X21.83  
 -- Kowal, Ed                    Denison-OH                NT     X22.43  
 -- Glick, Ben                   Denison-OH                NT     X22.48  
 -- Bracy, Dale                  Denison-OH                NT     X23.24  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salas, Samantha S            Denison-OH                NT     248.77    9  
  2 Johnson, Bethany             Grove City                NT     235.05    4  
  3 Stark, Elina                 Denison-OH                NT     220.05    3  
  4 Litwak, Elizabeth L          Denison-OH                NT     210.22    2  
  5 Weeber, Rachel               Grove City                NT     195.75    1  
  6 McNeill, Stephanie           Grove City                NT     188.25  
 -- Wiedeman, Lydia              Grove City                NT    X128.70  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grubbs, Kyle                 Grove City                NT     297.82    9  
  2 Rzempoluch, Joe              Grove City                NT     228.37    4  
  3 Melnik, Peter                Grove City                NT     161.02    3  
 -- Schwartz, Jeremy             Denison-OH                NT    X242.25  
 -- Noel, Nicholas               Denison-OH                NT    X267.22  
 -- Smith, Cody                  Denison-OH                NT    X269.55  
 -- Scheck, Jared                Denison-OH                NT    X283.57  
 -- Meyer, Philip                Denison-OH                NT    X296.02  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Alyssa              Denison-OH                NT      52.44    9  
      24.97   27.47                                                
  2 Wangstad, Marit              Denison-OH                NT      52.97    4  
      25.57   27.40                                                
  3 Ryan, Jenny                  Grove City                NT      54.44    3  
      26.10   28.34                                                
  4 Palumbo, Angela              Grove City                NT      54.63    2  
      26.43   28.20                                                
  5 Gordon, Breanna              Denison-OH                NT      56.57    1  
      27.20   29.37                                                
  6 Richert, Jenna               Grove City                NT      56.63  
      27.35   29.28                                                
 -- Cogan, Shannon               Denison-OH                NT     X56.35  
      27.61   28.74                                                
 -- Nichols, Alex                Denison-OH                NT     X58.35  
      28.08   30.27                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barczak, MJ                  Denison-OH                NT      47.41    9  
      22.88   24.53                                                
  2 Thurston, Dan                Denison-OH                NT      47.90    4  
      23.12   24.78                                                
  3 Katich, Joe S                Denison-OH                NT      48.38    3  
      23.56   24.82                                                
  4 Gagliardo, Kirk              Grove City                NT      48.87    2  
      23.25   25.62                                                
  5 Hamilton, Nick               Grove City                NT      50.85    1  
      24.99   25.86                                                
  6 Nielsen, Nate                Grove City                NT      51.84  
      24.61   27.23                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeberlein, Lindsay           Denison-OH                NT    2:08.01    9  
      30.38   32.21   32.57   32.85                                
  2 Zaleski, Liv                 Denison-OH                NT    2:09.92    4  
      30.66   33.42   33.15   32.69                                
  3 Martin, Cari                 Denison-OH                NT    2:14.34    3  
      32.26   34.39   33.43   34.26                                
  4 Keibler, Natalie             Grove City                NT    2:19.62    2  
      32.54   35.06   36.74   35.28                                
  5 Thompson, Amanda             Grove City                NT    2:23.33    1  
      33.53   36.29   37.08   36.43                                
  6 Sisley, Kara                 Grove City                NT    2:24.27  
      33.56   36.19   37.42   37.10                                
 -- Zaklicki, Honorata           Denison-OH                NT   X2:15.89  
      31.53   34.75   34.81   34.80                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Robert                Denison-OH                NT    1:55.27    9  
      27.30   29.40   29.54   29.03                                
  2 DeSantis, Mike               Denison-OH                NT    1:58.55    4  
      28.05   30.28   30.24   29.98                                
  3 Fairchild, Eric              Grove City                NT    2:01.27    3  
      28.88   30.23   31.24   30.92                                
  4 Catlin, Andy                 Denison-OH                NT    2:04.04    2  
      29.23   31.56   31.54   31.71                                
  5 Coppelli, Cam                Grove City                NT    2:06.54    1  
      28.83   31.52   32.85   33.34                                
  6 Albertson, Rich              Grove City                NT    2:08.66  
      29.95   32.04   33.47   33.20                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Golovkina, Ksenia            Denison-OH                NT    2:30.53    9  
      33.84   38.30   39.29   39.10                                
  2 Grisham, Lilla               Denison-OH                NT    2:31.88    4  
      33.91   38.54   39.83   39.60                                
  3 Akradi, Rochelle             Denison-OH                NT    2:32.14    3  
      34.31   37.99   39.14   40.70                                
  4 Wilt, Kate                   Grove City                NT    2:32.50    2  
      35.65   40.11   38.31   38.43                                
  5 Bargery, Sarah               Grove City                NT    2:37.43    1  
      36.09   39.90   40.41   41.03                                
  6 Fleming, Amy                 Grove City                NT    2:45.33  
      37.61   42.50   42.80   42.42                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nemeth, John                 Denison-OH                NT    2:12.73    9  
      30.15   33.76   34.51   34.31                                
  2 Lewing, Jake                 Denison-OH                NT    2:13.00    4  
      30.49   34.60   34.38   33.53                                
  3 Larsen, Lincoln              Grove City                NT    2:17.00    3  
      31.37   35.18   35.72   34.73                                
  4 Brabson, Andy                Denison-OH                NT    2:17.39    2  
      31.46   34.57   35.28   36.08                                
  5 Beckner, Clay                Grove City                NT    2:20.64    1  
      31.55   36.63   36.44   36.02                                
  6 Keefer, Bennett              Grove City                NT    2:26.10  
      33.33   36.86   37.72   38.19                                
 -- Lemon, Seth                  Denison-OH                NT   X2:20.29  
      31.43   35.57   36.21   37.08                                
 -- Geer, Marcus                 Denison-OH                NT   X2:20.57  
      31.30   36.02   37.22   36.03                                
 -- Fraser, Wilson               Denison-OH                NT   X2:22.49  
      31.98   36.43   37.08   37.00                                
 -- Mackowski, Matt              Denison-OH                NT   X2:23.47  
      32.57   37.21   36.69   37.00                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riesmeyer, Kait              Grove City                NT    5:22.82    9  
      30.08   32.83   33.39   33.51   33.09   32.82   32.93   32.42
      31.75   30.00                                                
  2 Richert, Jenna               Grove City                NT    5:27.00    4  
    2:09.49 3:17.51                                                
  3 McLachlan, Mary              Grove City                NT    5:39.68    3  
      30.56   33.68   34.38   34.47   34.53   34.56   34.74   34.74
      34.78   33.24                                                
 -- Callen, Hilary               Denison-OH                NT   X5:06.67  
      27.43   30.42   31.29   31.52   31.04   31.04   31.42   31.28
      30.91   30.32                                                
 -- Menard, Laura                Denison-OH                NT   X5:20.96  
      28.84   31.64   32.44   32.90   32.53   32.69   32.55   32.65
      32.38   32.34                                                
 -- Cunningham, Jenny            Denison-OH                NT   X5:22.49  
      29.92   32.53   32.80   32.87   32.64   32.55   32.79   32.87
      33.32   30.20                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haney, Jay                   Denison-OH                NT    4:47.73    9  
      26.58   29.47   29.80   29.04   28.93   29.12   29.17   28.89
      28.65   28.08                                                
  2 Browning, Casey              Denison-OH                NT    4:48.21    4  
      25.88   29.39   29.22   29.32   29.65   29.75   29.58   29.75
      28.95   26.72                                                
  3 Kim, Josh                    Grove City                NT    5:02.03    3  
      49.59                                   36.31   30.68   31.21
      30.60   30.72                                                
  4 Mathews, Alex                Grove City                NT    5:07.02    2  
      27.37   30.27   30.64   30.90   31.53   31.48   31.52   31.63
      31.41   30.27                                                
  5 Nielsen, Nate                Grove City                NT    5:11.25    1  
      27.90   30.78   31.14   31.73   31.70   31.89   31.71   31.83
      32.03   30.54                                                
  6 Kowal, Ed                    Denison-OH                NT    5:11.54  
      27.89   30.48   30.82   31.36   31.66   31.75   32.45   32.07
      31.74   31.32                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Jenny                  Grove City                NT    1:00.75    9  
      28.33   32.42                                                
  2 Page, Sarah                  Grove City                NT    1:05.42    4  
      29.56   35.86                                                
  3 Baur, Lauren                 Grove City                NT    1:05.68    3  
      30.59   35.09                                                
 -- Brabson, Laurel              Denison-OH                NT   X1:00.00  
      28.17   31.83                                                
 -- Rich, Kate                   Denison-OH                NT   X1:00.00  
      27.92   32.08                                                
 -- Yu, Sarah                    Denison-OH                NT   X1:00.29  
      28.26   32.03                                                
 -- DiNardo, Sarah               Denison-OH                NT   X1:02.32  
      29.36   32.96                                                
 -- Mason, Natasha               Denison-OH                NT   X1:05.77  
      29.93   35.84                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowser, Ben                  Grove City                NT      54.74    9  
      25.04   29.70                                                
  2 Marasco, Chris               Grove City                NT      55.26    4  
      25.17   30.09                                                
  3 Gummel, Dan                  Grove City                NT      57.40    3  
      25.86   31.54                                                
 -- Edgin, Matt                  Denison-OH                NT     X52.57  
      24.54   28.03                                                
 -- Bagley, Chris                Denison-OH                NT     X53.56  
      24.69   28.87                                                
 -- Chen, Bernard                Denison-OH                NT     X53.74  
      24.65   29.09                                                
 -- Altman, Will                 Denison-OH             53.62     X54.36  
 -- Glick, Ben                   Denison-OH                NT     X55.28  
 -- Bracy, Dale                  Denison-OH             54.24     X55.89  
 -- Cobb, Michael                Denison-OH                NT     X57.77  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bethany             Grove City                NT     236.02    9  
  2 McNeill, Stephanie           Grove City                NT     198.45    4  
  3 Weeber, Rachel               Grove City                NT     175.27    3  
 -- Stark, Elina                 Denison-OH                NT    X214.50  
 -- Litwak, Elizabeth L          Denison-OH                NT    X221.40  
 -- Salas, Samantha S            Denison-OH                NT    X281.40  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grubbs, Kyle                 Grove City                NT     304.87    9  
  2 Rzempoluch, Joe              Grove City                NT     193.05    4  
 -- Schwartz, Jeremy             Denison-OH                NT    X230.02  
 -- Noel, Nicholas               Denison-OH                NT    X231.45  
 -- Smith, Cody                  Denison-OH                NT    X313.27  
 -- Scheck, Jared                Denison-OH                NT    X325.87  
 -- Meyer, Philip                Denison-OH                NT    X336.15  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Amanda             Grove City                NT    5:06.13    9  
      31.90   38.59   39.12   37.75   45.17   45.27   35.25   33.08
  2 Shimrock, Michelle           Grove City                NT    5:10.21    4  
      32.13   36.30   39.33   39.04   45.31   45.69   37.03   35.38
  3 Cassano, Larissa             Grove City                NT    5:12.48    3  
      31.17   36.84   40.67   39.08   46.69   47.72   35.90   34.41
 -- Schroeder, Emily             Denison-OH                NT   X4:34.69  
      29.41   32.79   33.80   33.92   40.71   40.96   32.74   30.36
 -- Broadus, Brenna              Denison-OH                NT   X4:45.62  
      30.40   33.52   36.93   36.64   41.57   41.81   32.97   31.78
 -- Ramsey, Rebecca              Denison-OH                NT   X4:55.77  
      31.38   35.31   36.68   36.41   46.08   45.94   32.45   31.52
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowser, Ben                  Grove City                NT    4:26.65    9  
      27.04   32.61   35.15   33.67   38.18   38.38   30.44   31.18
  2 Kim, Josh                    Grove City                NT    4:28.95    4  
      28.24   31.58   37.70   34.63   39.13   38.86   30.78   28.03
  3 Mathews, Alex                Grove City                NT    4:29.93    3  
      28.09   32.34   33.11   32.70   39.63   41.27   33.03   29.76
 -- Thurston, Dan                Denison-OH                NT   X4:13.15  
      26.88   30.61   32.38   32.38   36.53   36.33   29.78   28.26
 -- Vierra, Austin               Denison-OH                NT   X4:28.02  
      28.09   32.54   34.90   34.39   39.47   39.56   30.13   28.94
 -- Fraser, Wilson               Denison-OH                NT   X4:32.44  
      28.04   34.30   34.90   33.99   38.92   39.11   31.93   31.25
 -- Lane, Michael                Denison-OH                NT   X4:44.15  
      28.91   34.75   36.71   36.44   39.20   41.34   33.86   32.94
 
Event 31  Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                NT    8:02.90   11  
     1) Richert, Jenna                  2) Palumbo, Angela                
     3) Ryan, Jenny                     4) Riesmeyer, Kait                
       28.59    59.24  1:30.17  2:00.99    12.98    26.19  1:28.75  2:00.72
       26.53    57.15  1:29.37  2:00.30    27.74    58.53  1:29.66  2:00.89
  2 Grove City College  'B'                                NT    8:22.95    4  
     1) Keibler, Natalie                2) Sisley, Kara                   
     3) Wilt, Kate                      4) McLachlan, Mary                
       27.95    59.05  1:32.33  2:04.03    11.97    29.39  1:35.68  2:08.80
       27.39    59.09  1:31.22  2:04.27    27.87    59.63  1:32.99  2:05.85
  3 Grove City College  'C'                                NT   x8:32.41  
     1) Page, Sarah                     2) Bargery, Sarah                 
     3) Baur, Lauren                    4) Forish, Olivia                 
       28.39    59.71  1:32.41  2:05.35    29.75  1:03.41  1:37.70  2:11.00
       27.63    59.12  1:32.04  2:05.84    28.00  1:01.13  1:35.59  2:10.22
 -- Denison University-OH  'A'                             NT   X7:46.84  
     1) Callen, Hilary                  2) Swanson, Alyssa                
     3) Brabson, Laurel                 4) Wangstad, Marit                
       27.46    57.08  1:27.56  1:57.70    12.62    26.21  1:25.72  1:54.98
       57.71           1:27.98  1:58.37    10.42    56.32  1:26.01  1:55.79
 -- Denison University-OH  'B'                             NT   X8:21.16  
     1) Gordon, Breanna                 2) Akradi, Rochelle               
     3) Oxley, Brittany                 4) Martin, Cari                   
       28.47    58.80  1:29.59  2:00.88    29.70  1:02.67  1:36.32  2:09.36
       28.91  1:00.95  1:31.48  2:02.34    12.17  1:01.82  1:35.39  2:08.58
 -- Denison University-OH  'C'                             NT   X8:29.02  
     1) Cunningham, Jenny               2) Menard, Laura                  
     3) Nichols, Alex                   4) Cogan, Shannon                 
       29.46  1:01.30  1:33.30  2:04.03    28.72  1:00.53  1:33.44  2:05.79
       28.66  1:01.74  1:36.72  2:11.65    28.45  1:00.85  1:34.34  2:07.55
 
Event 32  Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                NT    7:14.27   11  
     1) Nielsen, Nate                   2) Fairchild, Eric                
     3) Hamilton, Nick                  4) Gagliardo, Kirk                
       25.53    53.38  1:21.73  1:49.56    24.39    51.28  1:19.05  1:46.74
       25.50    53.43  1:22.32  1:50.97    24.51    52.67  1:20.26  1:47.00
  2 Grove City College  'B'                                NT    7:36.03    4  
     1) Kim, Josh                       2) Mathews, Alex                  
     3) Larsen, Lincoln                 4) Albertson, Rich                
       25.59    53.28  1:21.65  1:49.30    25.55    55.16  1:25.45  1:54.92
       24.41    53.24  1:23.81  1:53.40    11.08    55.83  1:26.98  1:58.41
  3 Grove City College  'C'                                NT   x7:58.79  
     1) Coppelli, Cam                   2) Beckner, Clay                  
     3) Marasco, Chris                  4) Foster, Collin                 
       25.95    55.27  1:26.09  1:58.44    10.67    55.01  1:25.54  1:56.00
       26.85    57.54  1:29.24  2:00.21    25.21    56.25  1:30.27  2:04.14
 -- Denison University-OH  'A'                             NT   X7:08.41  
     1) Chen, Bernard                   2) Browning, Casey                
     3) Catlin, Andy                    4) Haney, Jay                     
       25.03    53.36  1:21.20  1:48.38    14.71    52.26  1:18.91  1:46.07
       24.42    51.52  1:19.18  1:46.83    24.63    52.18  1:19.83  1:47.13
 -- Denison University-OH  'B'                             NT   X7:18.89  
     1) Glick, Ben                      2) Katich, Joe S                  
     3) Bagley, Chris                   4) Lewing, Jake                   
       26.22    54.86  1:22.73  1:49.37    25.05    52.36  1:20.07  1:48.22
       24.56    53.18  1:22.64  1:52.68    24.81    52.62  1:20.42  1:48.62
 -- Denison University-OH  'C'                             NT   X7:30.26  
     1) Barczak, MJ                     2) Kowal, Ed                      
     3) Krawchyk, Andrew                4) Chabot, Kyle                   
       25.36    53.45  1:22.61  1:52.22    26.69    56.70  1:27.49  1:58.44
       24.24    51.21  1:19.16  1:47.29    25.21    53.35  1:22.90  1:52.31
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Denison University                  167   2. Grove City College                  119
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Denison University                  158   2. Grove City College                  124