Licensed to Kenyon College                     HY-TEK's Meet Manager 11/21/2009
                            Quad Meet - 11/21/2009                             
                      Dual Meet Scores - Through Event 32                      
 
                                     Women                                     
            Grove City College  194.00    101.00 Case Western Reserve          
          Case Western Reserve  140.50    135.50 Kenyon College                
        Washington & Jefferson  153.00    144.00 Case Western Reserve          
            Grove City College  169.00    118.00 Kenyon College                
            Grove City College  171.00    128.00 Washington & Jefferson        
                Kenyon College  146.50    143.50 Washington & Jefferson        
 
                                      Men                                      
            Grove City College  192.00    106.00 Case Western Reserve          
                Kenyon College  156.00    130.00 Case Western Reserve          
          Case Western Reserve  169.00    128.00 Washington & Jefferson        
            Grove City College  152.00    137.00 Kenyon College                
            Grove City College  221.50     76.50 Washington & Jefferson        
                Kenyon College  180.00    104.00 Washington & Jefferson        

Licensed to Kenyon College            HY-TEK's Meet Manager 11/21/2009 03:29 PM
                            Quad Meet - 11/21/2009                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson  'B'                                 1:53.87  
     1) Vogel, Brittany                 2) Corcoran, CJ                   
     3) Dagg, Katlin                    4) Steider, Katie                 
  1 Kenyon College  'A'                                         1:53.87  
     1) Loomis, Katie M 19              2) Lederer, Victoria 19           
     3) Ertel, Tina 22                  4) Leech, Kathryn A 20            
  3 Grove City College  'A'                                     1:54.92  
     1) Johnson, Chelsea                2) Bargery, Sarah                 
     3) Riesmeyer, Kait                 4) Forish, Olivia                 
  4 Grove City College  'B'                                     1:57.74  
     1) Sisley, Kara                    2) Wilt, Kate                     
     3) Richert, Jenna                  4) Kramer, Emily                  
  5 Washington & Jefferson  'C'                                 1:58.28  
     1) Brant, Chrissy                  2) Andrews, Jami                  
     3) Couch, Emily                    4) Tecza, Ellie                   
  6 Case Western Reserve  'B'                                   1:58.82  
     1) Crummy, Ellen                   2) Leyshon, Roxanne               
     3) Call, Emma                      4) Thompson, Laura                
  7 Grove City College  'C'                                    x2:00.30  
     1) Thompson, Amanda                2) Fleming, Amy                   
     3) Cassano, Larissa                4) Esposito, Gabrielle            
  8 Kenyon College  'B'                                         2:00.50  
     1) Leavy, Brigid E 20              2) Lewandowski, Emily E 19        
     3) Ewer-Speck, Mallory B           4) Redinger, Mika J 21            
  9 Case Western Reserve  'C'                                   2:04.42  
     1) Bollinger, Lucy                 2) Dorsey, Taylor                 
     3) Sussman, Brittany               4) Brouwer, Kristen               
 10 Washington & Jefferson  'A'                                x2:04.89  
     1) Carroll, Hanna                  2) Yarbenet, Emily                
     3) Rielly, Megan                   4) Koch, Mikaela                  
 11 Case Western Reserve  'D'                                  x2:10.13  
     1) Bonhard, Laura                  2) Patracuolla, Nicole            
     3) Evans, Sarah                    4) Timson, Amanda                 
 -- Case Western Reserve  'A'                                        DQ  
     1) Campbell, Stephanie             2) Buckler, Jacquie               
     3) Nuhfer, Jessica                 4) Gu, Marine                     
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                     1:38.04  
     1) Coppelli, Cam                   2) Beckner, Clay                  
     3) Bowser, Ben                     4) Gagliardo, Kirk                
  2 Grove City College  'B'                                     1:39.04  
     1) Gregg, Tucker                   2) Larsen, Lincoln                
     3) Gummel, Dan                     4) Dombrowski, Dave               
  3 Kenyon College  'B'                                         1:41.75  
     1) Rooker, Daniel J 18             2) Butler, Andrew J 20            
     3) Charriez, Nick L 18             4) Bielecki, Adam V 19            
  4 Washington & Jefferson  'B'                                 1:41.98  
     1) Weiland, Joe                    2) Sirkoch, Mark                  
     3) Weeks, Jonathan                 4) Forish, Andrew                 
  5 Grove City College  'D'                                    x1:43.33  
     1) Albertson, Rich                 2) Archibald, Drew                
     3) Marasco, Chris                  4) Mathews, Alex                  
  6 Grove City College  'C'                                    x1:43.40  
     1) Brown, Alex                     2) Keefer, Bennett                
     3) Suchin, Jon                     4) Fairchild, Eric                
  7 Washington & Jefferson  'A'                                 1:46.38  
     1) Deckman, Josh                   2) Johnson, Michael               
     3) Minster, Jay                    4) Wilder, Joshua                 
  8 Case Western Reserve  'C'                                   1:46.66  
     1) McKee, Edward                   2) Larsen, Erik                   
     3) Kozak, Adam                     4) Wibowo, Tim                    
  9 Case Western Reserve  'D'                                   1:51.76  
     1) Byrne, Garrett                  2) Fassett, Scott                 
     3) Marvin, Vincent                 4) Alland, Kevin                  
 -- Case Western Reserve  'B'                                        DQ  
     1) Emr, Chris                      2) Jacobs, Steven                 
     3) Carr, Ryan                      4) Flanagan, Patrick              
 -- Case Western Reserve  'A'                                        DQ  
     1) Swartz, Drew                    2) Fino, Peter                    
     3) Browning, Robby                 4) Wolak, Dan                     
 -- Kenyon College  'A'                                              DQ  
     1) Rooker, Jon C 18                2) Kumbier, Kirk W 19             
     3) Preston, Blake L 18             4) Martin, James G 19             
 -- Washington & Jefferson  'C'                                      DQ  
     1) Rish, Andy                      2) Martin, Dan                    
     3) Larson, Christian               4) Kalakewich, Keyton             
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Richert, Jenna               Grove City                    11:01.66  
  2 Zeller, Kelsey               CASE                          11:03.61  
  3 Wenzlau, Becky C          20 Kenyon                        11:19.87  
  4 Fleming, Amy                 Grove City                    11:49.36  
  5 Fry, Arielle                 W&J                           11:58.55  
  6 Cull, Sarah                  W&J                           12:06.19  
  7 Gladieux, Lindsay            CASE                          12:09.40  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Andrew J          20 Kenyon                         9:54.59  
  2 Emr, Chris                   CASE                          10:09.98  
  3 Mathews, Alex                Grove City                    10:18.85  
  4 Kim, Josh                    Grove City                    10:30.43  
  5 Larsen, Erik                 CASE                          10:46.31  
  6 O'Donnell-McCarthy, Ian   18 Kenyon                        10:48.86  
  7 O'Toole, Patrick             W&J                           10:49.42  
  8 Boutwell, Michael            W&J                           10:58.27  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Ertel, Tina               22 Kenyon                         1:56.34  
  2 Ryan, Jenny                  Grove City                     1:57.24  
  3 Palumbo, Angela              Grove City                     1:59.91  
  4 Riesmeyer, Kait              Grove City                     2:00.46  
  5 Hahn-Lawson, Bettina H    18 Kenyon                         2:00.81  
  6 Gu, Marine                   CASE                           2:04.03  
  7 Lederer, Victoria         19 Kenyon                         2:05.31  
  8 Sisley, Kara                 Grove City                    x2:05.69  
  9 Timson, Amanda               CASE                           2:08.21  
 10 Crummy, Ellen                CASE                           2:09.03  
 11 Andrews, Jaclyn              W&J                            2:10.18  
 12 Couch, Emily                 W&J                            2:10.26  
 13 Schmidt, Ellen               W&J                            2:16.39  
 14 Thompson, Laura              CASE                          x2:16.63  
 15 McHolme, Kelly               W&J                           x2:17.54  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Michael                 CASE                           1:46.34  
  2 Pletz, Sam L              19 Kenyon                         1:47.19  
  3 Rooker, Daniel J          18 Kenyon                         1:47.39  
  4 Fairchild, Eric              Grove City                     1:48.40  
  5 Nielsen, Nate                Grove City                     1:48.76  
  6 Reslow, Kris F            18 Kenyon                         1:49.16  
  7 Gagliardo, Kirk              Grove City                     1:49.32  
  8 Hamilton, Nick               Grove City                    x1:50.75  
  9 Geiger, Sam                  CASE                           1:50.86  
 10 Smith, Brandon               W&J                            1:52.35  
 11 Kozak, Adam                  CASE                           1:52.86  
 12 Isaacson, Joshua             CASE                          x1:55.32  
 13 Kidston, William             W&J                            1:55.69  
 14 Minster, Jay                 W&J                            1:58.04  
 15 Larson, Christian            W&J                           x1:58.21  
 -- Rooker, Jon C             18 Kenyon                        X1:48.23  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Leech, Kathryn A          20 Kenyon                         1:01.75  
  2 Vogel, Brittany              W&J                            1:01.95  
  3 Loomis, Katie M           19 Kenyon                         1:02.37  
  4 Steider, Katie               W&J                            1:02.89  
  5 Campbell, Stephanie          CASE                           1:03.21  
  6 Leavy, Brigid E           20 Kenyon                         1:03.68  
  7 Thompson, Amanda             Grove City                     1:04.52  
  8 Brant, Chrissy               W&J                            1:04.59  
  9 Forish, Olivia               Grove City                     1:04.83  
 10 Johnson, Chelsea             Grove City                     1:05.04  
 11 Keibler, Natalie             Grove City                    x1:07.33  
 12 Lewandowski, Emily E      19 Kenyon                        x1:08.78  
 13 Bollinger, Lucy              CASE                           1:09.66  
 14 Rielly, Megan                W&J                           x1:11.15  
 15 Lodigiani, Christina         CASE                           1:15.53  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Luke M          18 Kenyon                           54.18  
  2 Rooker, Jon C             18 Kenyon                           54.37  
  3 Browning, Robby              CASE                             54.46  
  4 Coppelli, Cam                Grove City                       55.23  
  5 Rish, Andy                   W&J                              55.68  
  6 Swartz, Drew                 CASE                             55.70  
  7 Weiland, Joe                 W&J                              56.25  
  8 Albertson, Rich              Grove City                       56.73  
  9 Gregg, Tucker                Grove City                       57.33  
 10 Brown, Alex                  Grove City                      x57.68  
 11 McKee, Edward                CASE                             59.43  
 12 Deckman, Josh                W&J                            1:00.43  
 13 Falis, James                 W&J                           x1:00.58  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Buckler, Jacquie             CASE                           1:09.88  
  2 Leyshon, Roxanne             CASE                           1:10.00  
  3 Ryan, Jenny                  Grove City                     1:10.50  
  4 Bargery, Sarah               Grove City                     1:11.13  
  5 Redinger, Mika J          21 Kenyon                         1:11.31  
  6 Corcoran, CJ                 W&J                            1:11.52  
  7 Wilt, Kate                   Grove City                     1:12.41  
  8 Lederer, Victoria         19 Kenyon                         1:12.78  
  9 Andrews, Jami                W&J                            1:13.27  
 10 Esposito, Gabrielle          Grove City                    x1:15.07  
 11 Bacon, Holly E            20 Kenyon                         1:15.57  
 12 Yarbenet, Emily              W&J                            1:16.02  
 13 Wirginis, Andi               W&J                           x1:16.26  
 14 Dorsey, Taylor               CASE                           1:17.76  
 15 Berger, Rachel R          19 Kenyon                        x1:20.09  
 16 Patracuolla, Nicole          CASE                          x1:20.25  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Lincoln              Grove City                     1:01.07  
  2 Beckner, Clay                Grove City                     1:01.14  
  3 Keefer, Bennett              Grove City                     1:02.85  
  4 Kumbier, Kirk W           19 Kenyon                         1:03.06  
  5 Jacobs, Steven               CASE                           1:03.08  
  6 Fino, Peter                  CASE                           1:03.84  
  7 Archibald, Drew              Grove City                    x1:04.05  
  8 Sirkoch, Mark                W&J                            1:05.28  
  9 Mock, Max                    W&J                            1:07.78  
 10 Martin, Dan                  W&J                            1:08.63  
 11 Fassett, Scott               CASE                           1:11.70  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Loomis, Katie M           19 Kenyon                         2:13.39  
  2 Dagg, Katlin                 W&J                            2:13.47  
  3 Riesmeyer, Kait              Grove City                     2:15.78  
  4 Shimrock, Michelle           Grove City                     2:20.56  
  5 Sussman, Brittany            CASE                           2:21.08  
  6 Richert, Jenna               Grove City                     2:21.68  
  7 Call, Emma                   CASE                           2:23.17  
  8 Cassano, Larissa             Grove City                    x2:26.58  
  9 Smith, Lindsay               W&J                            2:27.94  
 10 Carroll, Hanna               W&J                            2:31.99  
 11 Evans, Sarah                 CASE                           2:38.26  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Charriez, Nick L          18 Kenyon                         1:57.87  
  2 Preston, Blake L          18 Kenyon                         1:59.34  
  3 Bowser, Ben                  Grove City                     2:00.72  
  4 Albertson, Rich              Grove City                     2:02.76  
  5 Weeks, Jonathan              W&J                            2:03.60  
  6 Kim, Josh                    Grove City                     2:04.71  
  7 Aasen, Wesley                CASE                           2:06.67  
  8 Suchin, Jon                  Grove City                    x2:08.14  
  9 Carr, Ryan                   CASE                           2:14.58  
 10 Putt, Andrew                 W&J                            2:15.63  
 11 Vonder Haar, Nathan          CASE                           2:28.22  
 12 Marvin, Vincent              CASE                          x2:29.80  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Palumbo, Angela              Grove City                       25.17  
  2 Page, Sarah                  Grove City                       25.49  
  3 Nuhfer, Jessica              CASE                             25.80  
  4 Baur, Lauren                 Grove City                       25.85  
  5 Tecza, Ellie                 W&J                              26.18  
  6 Adamski, Elizabeth           W&J                              26.37  
  7 Kramer, Emily                Grove City                      x26.42  
  8 Bacon, Holly E            20 Kenyon                           26.47  
  8 Thompson, Laura              CASE                             26.47  
 10 Leavy, Brigid E           20 Kenyon                           27.92  
 11 Lewandowski, Emily E      19 Kenyon                           28.06  
 12 Brouwer, Kristen             CASE                             28.31  
 13 Bonhard, Laura               CASE                            x28.91  
 14 Koch, Mikaela                W&J                              29.34  
 15 Berger, Rachel R          19 Kenyon                          x29.70  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, James G           19 Kenyon                           21.66  
  2 Rooker, Daniel J          18 Kenyon                           22.01  
  3 Gagliardo, Kirk              Grove City                       22.13  
  4 Wolak, Dan                   CASE                             22.20  
  5 Kalakewich, Keyton           W&J                              22.53  
  5 Gummel, Dan                  Grove City                       22.53  
  7 Flanagan, Patrick            CASE                             22.57  
  8 Fairchild, Eric              Grove City                       22.86  
  9 Dombrowski, Dave             Grove City                      x22.96  
 10 Bielecki, Adam V          19 Kenyon                           22.99  
 11 Forish, Andrew               W&J                              23.00  
 12 Wibowo, Tim                  CASE                             23.22  
 13 Wilder, Joshua               W&J                              23.26  
 14 Johnson, Michael             W&J                             x23.36  
 15 Byrne, Garrett               CASE                            x23.42  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Haver, Bethany               W&J                             229.13  
  2 Woodward, Abbey              W&J                             203.93  
  3 Johnson, Bethany             Grove City                      183.78  
  4 White, Sarah                 W&J                             179.63  
  5 Weeber, Rachel               Grove City                      150.53  
  6 Caddell, Amanda              CASE                            118.58  
  7 Wiedeman, Lydia              Grove City                      109.20  
  8 Richer, Shaina               Grove City                     x107.55  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Grubbs, Kyle                 Grove City                      253.05  
  2 Rzempoluch, Joe              Grove City                      195.68  
  3 Szott, John                  W&J                             194.10  
  4 Morgan, Luke                 W&J                             179.33  
  5 Kowalski, Ryan               CASE                            160.80  
  6 Leusch, Stephen              CASE                            158.25  
  7 Melnik, Peter                Grove City                      128.93  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Palumbo, Angela              Grove City                       54.56  
  2 Leyshon, Roxanne             CASE                             55.27  
  3 Page, Sarah                  Grove City                       56.28  
  4 Nuhfer, Jessica              CASE                             56.62  
  5 Baur, Lauren                 Grove City                       56.72  
  6 Hahn-Lawson, Bettina H    18 Kenyon                           57.43  
  7 Wahl, Kelly N             18 Kenyon                           57.93  
  8 Tecza, Ellie                 W&J                              58.00  
  9 Forish, Olivia               Grove City                      x58.14  
 10 Bollinger, Lucy              CASE                             58.27  
 11 Bacon, Holly E            20 Kenyon                           58.41  
 12 Andrews, Jaclyn              W&J                              59.19  
 13 Wenzlau, Becky C          20 Kenyon                        x1:01.25  
 14 Brouwer, Kristen             CASE                          x1:01.46  
 15 McHolme, Kelly               W&J                            1:02.87  
 16 Koch, Mikaela                W&J                           x1:03.46  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolak, Dan                   CASE                             48.82  
  2 Lin, Michael                 CASE                             48.99  
  3 Gagliardo, Kirk              Grove City                       49.29  
  4 Pletz, Sam L              19 Kenyon                           49.47  
  5 Martin, James G           19 Kenyon                           49.54  
  6 Hamilton, Nick               Grove City                       49.70  
  7 Weeks, Jonathan              W&J                              49.76  
  8 Nielsen, Nate                Grove City                       49.87  
  9 Flanagan, Patrick            CASE                             49.90  
 10 Rish, Andy                   W&J                              50.14  
 11 Dombrowski, Dave             Grove City                      x50.23  
 12 Bielecki, Adam V          19 Kenyon                           50.46  
 13 Kozak, Adam                  CASE                            x50.70  
 14 Kalakewich, Keyton           W&J                              51.01  
 15 Kidston, William             W&J                             x52.11  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Brittany              W&J                            2:12.81  
  2 Leech, Kathryn A          20 Kenyon                         2:12.87  
  3 Steider, Katie               W&J                            2:17.35  
  4 Crummy, Ellen                CASE                           2:19.12  
  5 Brant, Chrissy               W&J                            2:19.40  
  6 Sisley, Kara                 Grove City                     2:19.80  
  7 Thompson, Amanda             Grove City                     2:21.60  
  8 Lewandowski, Emily E      19 Kenyon                         2:23.06  
  9 Kramer, Emily                Grove City                     2:23.85  
 10 Keibler, Natalie             Grove City                    x2:24.08  
 11 Adamski, Elizabeth           W&J                           x2:24.14  
 12 Call, Emma                   CASE                           2:24.85  
 13 Gladieux, Lindsay            CASE                           2:37.03  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooker, Jon C             18 Kenyon                         1:57.37  
  2 Charriez, Nick L          18 Kenyon                         1:59.78  
  3 Coppelli, Cam                Grove City                     2:02.38  
  4 Brown, Alex                  Grove City                     2:03.10  
  5 Smith, Brandon               W&J                            2:04.05  
  6 McKee, Edward                CASE                           2:04.24  
  7 Reslow, Kris F            18 Kenyon                         2:04.91  
  8 Weiland, Joe                 W&J                            2:05.65  
  9 Fairchild, Eric              Grove City                     2:06.18  
 10 Albertson, Rich              Grove City                    x2:06.53  
 11 Emr, Chris                   CASE                           2:06.62  
 12 Mock, Max                    W&J                            2:11.51  
 13 Deckman, Josh                W&J                           x2:12.36  
 14 Byrne, Garrett               CASE                           2:15.55  
 15 Aasen, Wesley                CASE                          x2:22.02  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lederer, Victoria         19 Kenyon                         2:31.34  
  2 Redinger, Mika J          21 Kenyon                         2:31.50  
  3 Buckler, Jacquie             CASE                           2:32.74  
  4 Bargery, Sarah               Grove City                     2:35.21  
  5 Wilt, Kate                   Grove City                     2:35.44  
  6 Corcoran, CJ                 W&J                            2:38.06  
  7 Fleming, Amy                 Grove City                     2:39.36  
  8 Zeller, Kelsey               CASE                           2:39.85  
  9 Andrews, Jami                W&J                            2:40.72  
 10 Esposito, Gabrielle          Grove City                    x2:42.05  
 11 Yarbenet, Emily              W&J                            2:44.15  
 12 Dorsey, Taylor               CASE                           2:44.70  
 13 Wirginis, Andi               W&J                           x2:45.50  
 14 Patracuolla, Nicole          CASE                          x2:52.03  
 15 Berger, Rachel R          19 Kenyon                         2:56.00  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Andrew J          20 Kenyon                         2:12.56  
  2 Larsen, Lincoln              Grove City                     2:16.46  
  3 Kumbier, Kirk W           19 Kenyon                         2:18.58  
  4 Jacobs, Steven               CASE                           2:19.44  
  5 Beckner, Clay                Grove City                     2:20.44  
  6 Keefer, Bennett              Grove City                     2:21.12  
  7 Fino, Peter                  CASE                           2:23.85  
  8 Archibald, Drew              Grove City                    x2:25.94  
  9 Sirkoch, Mark                W&J                            2:27.89  
 10 Larsen, Erik                 CASE                           2:28.79  
 11 Martin, Dan                  W&J                            2:32.63  
 12 Fassett, Scott               CASE                          x2:36.90  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn-Lawson, Bettina H    18 Kenyon                         5:22.42  
  2 Riesmeyer, Kait              Grove City                     5:25.04  
  3 Richert, Jenna               Grove City                     5:25.98  
  4 Wenzlau, Becky C          20 Kenyon                         5:30.61  
  5 Timson, Amanda               CASE                           5:35.87  
  6 Ewer-Speck, Mallory B        Kenyon                         5:39.24  
  7 Sussman, Brittany            CASE                           5:43.63  
  8 Shimrock, Michelle           Grove City                     5:45.08  
  9 Keibler, Natalie             Grove City                    x5:49.80  
 10 Cull, Sarah                  W&J                            5:51.92  
 11 Fry, Arielle                 W&J                            6:01.92  
 12 Schmidt, Ellen               W&J                            6:05.58  
 13 Lodigiani, Christina         CASE                           6:19.50  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Preston, Blake L          18 Kenyon                         4:47.53  
  2 Kim, Josh                    Grove City                     4:57.30  
  3 Mathews, Alex                Grove City                     4:59.44  
  4 Geiger, Sam                  CASE                           5:01.42  
  5 Reslow, Kris F            18 Kenyon                         5:04.68  
  6 Nielsen, Nate                Grove City                     5:04.82  
  7 Hamilton, Nick               Grove City                    x5:08.48  
  8 Boutwell, Michael            W&J                            5:09.06  
  9 Isaacson, Joshua             CASE                           5:11.49  
 10 Alland, Kevin                CASE                           5:12.25  
 11 O'Donnell-McCarthy, Ian   18 Kenyon                         5:12.62  
 12 O'Toole, Patrick             W&J                            5:13.90  
 13 Cooke, Peter                 CASE                          x5:21.73  
 14 Putt, Andrew                 W&J                            5:32.04  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Ertel, Tina               22 Kenyon                           59.79  
  2 Campbell, Stephanie          CASE                           1:00.80  
  3 Ryan, Jenny                  Grove City                     1:01.27  
  4 Loomis, Katie M           19 Kenyon                         1:02.45  
  5 Dagg, Katlin                 W&J                            1:02.66  
  6 Leech, Kathryn A          20 Kenyon                         1:03.25  
  7 Gu, Marine                   CASE                           1:03.75  
  8 Baur, Lauren                 Grove City                     1:03.91  
  9 Page, Sarah                  Grove City                     1:04.08  
 10 Couch, Emily                 W&J                            1:05.95  
 11 Carroll, Hanna               W&J                            1:06.01  
 12 Cassano, Larissa             Grove City                    x1:06.40  
 13 Evans, Sarah                 CASE                           1:08.23  
 14 Smith, Lindsay               W&J                           x1:09.60  
 15 Bonhard, Laura               CASE                          x1:12.64  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowser, Ben                  Grove City                       53.18  
  2 Charriez, Nick L          18 Kenyon                           53.26  
  3 Browning, Robby              CASE                             53.32  
  4 Sullivan, Luke M          18 Kenyon                           53.85  
  5 Marasco, Chris               Grove City                       54.94  
  6 Weeks, Jonathan              W&J                              55.59  
  7 Larson, Christian            W&J                              56.30  
  8 Suchin, Jon                  Grove City                       56.58  
  9 Gregg, Tucker                Grove City                      x56.83  
 10 Minster, Jay                 W&J                              58.73  
 11 Carr, Ryan                   CASE                             59.47  
 12 Wibowo, Tim                  CASE                           1:00.92  
 13 Wilder, Joshua               W&J                           x1:01.70  
 14 Marvin, Vincent              CASE                          x1:03.98  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Haver, Bethany               W&J                             235.28  
  2 Johnson, Bethany             Grove City                      208.95  
  3 White, Sarah                 W&J                             193.95  
  4 Woodward, Abbey              W&J                             172.95  
  5 Weeber, Rachel               Grove City                      125.63  
  6 Caddell, Amanda              CASE                            123.00  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Grubbs, Kyle                 Grove City                      255.90  
  2 Szott, John                  W&J                             200.63  
  3 Morgan, Luke                 W&J                             174.38  
  4 Rzempoluch, Joe              Grove City                      161.63  
  5 Leusch, Stephen              CASE                            151.43  
  6 Kowalski, Ryan               CASE                            146.33  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Brittany              W&J                            2:14.29  
  2 Dagg, Katlin                 W&J                            2:20.70  
  3 Bargery, Sarah               Grove City                     2:20.96  
  4 Call, Emma                   CASE                           2:22.72  
  5 Shimrock, Michelle           Grove City                     2:23.76  
  6 Zeller, Kelsey               CASE                           2:23.94  
  7 Ewer-Speck, Mallory B        Kenyon                         2:25.02  
  8 Thompson, Amanda             Grove City                     2:25.46  
  9 Sussman, Brittany            CASE                           2:25.59  
 10 Johnson, Chelsea             Grove City                    x2:26.58  
 11 Wahl, Kelly N             18 Kenyon                         2:28.85  
 12 Smith, Lindsay               W&J                            2:37.29  
 13 Bonhard, Laura               CASE                          x2:38.47  
 14 Rielly, Megan                W&J                           x2:41.06  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowser, Ben                  Grove City                     1:59.19  
  2 Smith, Brandon               W&J                            2:02.63  
  3 Lin, Michael                 CASE                           2:03.44  
  4 Rooker, Jon C             18 Kenyon                         2:04.05  
  5 Pletz, Sam L              19 Kenyon                         2:05.34  
  6 Swartz, Drew                 CASE                           2:06.18  
  7 Beckner, Clay                Grove City                     2:06.58  
  8 Coppelli, Cam                Grove City                     2:07.24  
  9 Kumbier, Kirk W           19 Kenyon                         2:07.78  
 10 Larsen, Lincoln              Grove City                    x2:09.24  
 11 Jacobs, Steven               CASE                           2:10.00  
 12 Mock, Max                    W&J                            2:11.54  
 13 Larsen, Erik                 CASE                          x2:11.75  
 14 Minster, Jay                 W&J                            2:13.67  
 15 Boutwell, Michael            W&J                           x2:15.68  
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                     1:39.97  
     1) Palumbo, Angela                 2) Ryan, Jenny                    
     3) Baur, Lauren                    4) Page, Sarah                    
  2 Case Western Reserve  'A'                                   1:42.09  
     1) Buckler, Jacquie                2) Nuhfer, Jessica                
     3) Campbell, Stephanie             4) Leyshon, Roxanne               
  3 Washington & Jefferson  'A'                                 1:42.33  
     1) Steider, Katie                  2) Andrews, Jami                  
     3) Tecza, Ellie                    4) Corcoran, CJ                   
  4 Kenyon College  'A'                                         1:42.94  
     1) Wahl, Kelly N 18                2) Redinger, Mika J 21            
     3) Hahn-Lawson, Bettina H 18       4) Ertel, Tina 22                 
  5 Grove City College  'B'                                     1:44.43  
     1) Forish, Olivia                  2) Keibler, Natalie               
     3) Kramer, Emily                   4) Sisley, Kara                   
  6 Case Western Reserve  'B'                                   1:45.64  
     1) Thompson, Laura                 2) Bollinger, Lucy                
     3) Gu, Marine                      4) Patracuolla, Nicole            
  7 Washington & Jefferson  'B'                                 1:47.24  
     1) Brant, Chrissy                  2) Adamski, Elizabeth             
     3) Wirginis, Andi                  4) Couch, Emily                   
  8 Grove City College  'C'                                    x1:49.61  
     1) Wilt, Kate                      2) Fleming, Amy                   
     3) Esposito, Gabrielle             4) Cassano, Larissa               
  9 Case Western Reserve  'C'                                  x1:50.40  
     1) Brouwer, Kristen                2) Crummy, Ellen                  
     3) Timson, Amanda                  4) Zeller, Kelsey                 
 10 Kenyon College  'B'                                         1:51.06  
     1) Ewer-Speck, Mallory B           2) Wenzlau, Becky C 20            
     3) Berger, Rachel R 19             4) Bacon, Holly E 20              
 11 Washington & Jefferson  'C'                                x1:54.94  
     1) McHolme, Kelly                  2) Schmidt, Ellen                 
     3) Andrews, Jaclyn                 4) Koch, Mikaela                  
 12 Case Western Reserve  'D'                                  x1:55.99  
     1) Dorsey, Taylor                  2) Evans, Sarah                   
     3) Gladieux, Lindsay               4) Lodigiani, Christina           
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon College  'A'                                         1:27.41  
     1) Martin, James G 19              2) Preston, Blake L 18            
     3) Pletz, Sam L 19                 4) Bielecki, Adam V 19            
  2 Case Western Reserve  'A'                                   1:29.05  
     1) Lin, Michael                    2) Flanagan, Patrick              
     3) Wibowo, Tim                     4) Wolak, Dan                     
  3 Washington & Jefferson  'A'                                 1:29.46  
     1) Rish, Andy                      2) Kalakewich, Keyton             
     3) Sirkoch, Mark                   4) Forish, Andrew                 
  4 Grove City College  'A'                                     1:29.67  
     1) Dombrowski, Dave                2) Hamilton, Nick                 
     3) Nielsen, Nate                   4) Gummel, Dan                    
  5 Grove City College  'B'                                     1:31.67  
     1) Kim, Josh                       2) Marasco, Chris                 
     3) Keefer, Bennett                 4) Gregg, Tucker                  
  6 Case Western Reserve  'B'                                   1:32.34  
     1) Kozak, Adam                     2) Byrne, Garrett                 
     3) Geiger, Sam                     4) Swartz, Drew                   
  7 Grove City College  'C'                                    x1:34.20  
     1) Suchin, Jon                     2) Mathews, Alex                  
     3) Archibald, Drew                 4) Brown, Alex                    
  8 Case Western Reserve  'C'                                  x1:35.47  
     1) Fino, Peter                     2) Browning, Robby                
     3) Fassett, Scott                  4) Alland, Kevin                  
  9 Washington & Jefferson  'C'                                 1:36.22  
     1) Johnson, Michael                2) O'Toole, Patrick               
     3) Falis, James                    4) Deckman, Josh                  
 10 Case Western Reserve  'D'                                  x1:39.65  
     1) Vonder Haar, Nathan             2) Larsen, Erik                   
     3) Isaacson, Joshua                4) Cooke, Peter                   
 -- Washington & Jefferson  'B'                                      DQ  
     1) Larson, Christian               2) Wilder, Joshua                 
     3) Weiland, Joe                    4) Kidston, William               
 -- Kenyon College  'B'                                              DQ  
     1) Sullivan, Luke M 18             2) Butler, Andrew J 20            
     3) O'Donnell-McCarthy, Ian P 18    4) Reslow, Kris F 18