Licensed to Grove City College      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/2/2013 04:40 PM
                       Bethany vs. Grove City - 2/2/2013                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eckendorf, Carolyn        FR Grove City                NP     181.55  
  2 Spinelli, Kayla           JR Bethany                   NP      96.40  
 
Event 2  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martell, Brandon          SO Bethany                   NP     101.95  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grove City College  'B'                                NT    2:05.30  
     1) Baur, Kristi JR                 2) Shimrock, Michelle SR          
     3) Funk, Elizabeth SO              4) McLachlan, Mary SR             
                  33.96     1:08.63 (34.67)     1:38.80 (30.17)     2:05.30 (26.50)
  2 Grove City College  'A'                                NT    2:07.58  
     1) Gwynn, Krystal SO               2) Nosal, Sarah JR                
     3) Smyth, Ariana FR                4) Yeatts, Kait JR                
                  34.67     1:09.93 (35.26)     1:40.16 (30.23)     2:07.58 (27.42)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grove City College  'B'                                NT    1:47.81  
     1) Wargo, Nicholas FR              2) Douglas, Josiah SR             
     3) Henley, Dan SR                  4) Irwin, Dillon FR               
                  27.78       57.34 (29.56)     1:23.04 (25.70)     1:47.81 (24.77)
  2 Grove City College  'C'                                NT    1:50.74  
     1) Blasdell, Josh FR               2) Tadros, Shady FR               
     3) Cratsa, Stephen FR              4) Wilt, Grant SO                 
                  29.55       59.83 (30.28)     1:26.25 (26.42)     1:50.74 (24.49)
  3 Grove City College  'A'                                NT   x1:55.97  
     1) Hess, Matt SR                   2) Bergquist, Tim FR              
     3) Parry, Christopher FR           4) Bossert, David JR              
                  33.08     1:02.53 (29.45)     1:32.21 (29.68)     1:55.97 (23.76)
 
Event 5  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudolf, Emma              SO Grove City                NT    4:57.03  
                  32.35     1:09.55 (37.20)     1:48.29 (38.74)     2:27.12 (38.83)
        3:08.07 (40.95)     3:49.19 (41.12)     4:23.43 (34.24)     4:57.03 (33.60)
  2 Baker, Marina             SO Bethany                   NT    4:57.73  
                  32.00     1:09.69 (37.69)     1:47.14 (37.45)     2:26.83 (39.69)
        3:08.83 (42.00)     3:51.48 (42.65)     4:25.15 (33.67)     4:57.73 (32.58)
  3 Meesuk, Ashley            FR Grove City                NT    5:08.97  
                  32.31     1:09.76 (37.45)     1:50.23 (40.47)     2:30.83 (40.60)
        3:13.31 (42.48)     3:56.20 (42.89)     4:33.25 (37.05)     5:08.97 (35.72)
  4 Shimrock, Rachel          FR Grove City                NT    5:11.77  
                  32.93     1:10.42 (37.49)     1:51.57 (41.15)     2:30.76 (39.19)
        3:16.20 (45.44)     4:00.62 (44.42)     4:37.21 (36.59)     5:11.77 (34.56)
 
Event 6  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bossert, David            JR Grove City                NT    4:29.62  
                  26.46       57.74 (31.28)     1:33.85 (36.11)     2:09.03 (35.18)
        2:47.74 (38.71)     3:27.59 (39.85)     3:58.51 (30.92)     4:29.62 (31.11)
  2 Henley, Dan               SR Grove City                NT    4:38.08  
                  27.65       59.83 (32.18)     1:36.39 (36.56)     2:11.62 (35.23)
        2:51.90 (40.28)     3:32.53 (40.63)     4:05.89 (33.36)     4:38.08 (32.19)
  3 Bergquist, Tim            FR Grove City                NT    4:43.47  
                  28.93     1:02.63 (33.70)     1:41.76 (39.13)     2:17.85 (36.09)
        2:56.68 (38.83)     3:35.72 (39.04)     4:10.89 (35.17)     4:43.47 (32.58)
  4 Blasdell, Josh            FR Grove City                NT   x5:02.07  
                  31.04     1:07.74 (36.70)     1:45.14 (37.40)     2:22.11 (36.97)
        3:06.60 (44.49)     3:50.32 (43.72)     4:26.77 (36.45)     5:02.07 (35.30)
 -- Wargo, Nicholas           FR Grove City                NT   X4:38.29  
                  29.44     1:03.24 (33.80)     1:38.50 (35.26)     2:12.83 (34.33)
        2:54.91 (42.08)     3:35.90 (40.99)     4:08.56 (32.66)     4:38.29 (29.73)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baglia, Janele            JR Grove City                NT    2:03.57  
                  28.73     1:00.32 (31.59)     1:32.26 (31.94)     2:03.57 (31.31)
  2 Baur, Kristi              JR Grove City                NT    2:05.71  
                  28.91     1:00.80 (31.89)     1:33.54 (32.74)     2:05.71 (32.17)
  3 McLachlan, Mary           SR Grove City                NT    2:07.18  
                  29.17     1:01.47 (32.30)     1:34.71 (33.24)     2:07.18 (32.47)
  4 Jacobs, Taylor            FR Bethany                   NT    2:08.63  
                  30.03     1:02.91 (32.88)     1:36.30 (33.39)     2:08.63 (32.33)
  5 Yeatts, Kait              JR Grove City                NT   x2:09.58  
                  29.73     1:02.55 (32.82)     1:36.50 (33.95)     2:09.58 (33.08)
  6 Davis, Melissa            SR Bethany                   NT    2:15.10  
                  31.17     1:06.16 (34.99)     1:41.22 (35.06)     2:15.10 (33.88)
  7 Woeckener, Katie          JR Bethany                   NT    2:43.30  
                  37.38     1:20.04 (42.66)     2:02.33 (42.29)     2:43.30 (40.97)
 -- Shimrock, Michelle        SR Grove City                NT   X2:07.76  
                  29.99     1:02.08 (32.09)     1:34.99 (32.91)     2:07.76 (32.77)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leuschner, E J            JR Grove City                NT    1:50.48  
                  25.74       53.35 (27.61)     1:21.67 (28.32)     1:50.48 (28.81)
  2 Gaydos, Stephen           FR Bethany                   NT    1:56.67  
                  27.17       57.15 (29.98)     1:26.93 (29.78)     1:56.67 (29.74)
  3 Hess, Matt                SR Grove City                NT    1:59.83  
                  26.46       56.20 (29.74)     1:27.17 (30.97)     1:59.83 (32.66)
  4 Cratsa, Stephen           FR Grove City                NT    2:02.22  
                  27.71       58.84 (31.13)     1:30.75 (31.91)     2:02.22 (31.47)
  5 Irwin, Dillon             FR Grove City                NT   x2:05.41  
                  28.60       59.89 (31.29)     1:32.60 (32.71)     2:05.41 (32.81)
  6 Lacy, Dalton              JR Bethany                   NT    2:41.81  
                  33.33                             1:58.37 ( )     2:41.81 (43.44)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pyles, Alexi              FR Bethany                   NT    1:06.21  
                  31.92     1:06.21 (34.29)                                        
  2 Smyth, Ariana             FR Grove City                NT    1:08.17  
                  33.47     1:08.17 (34.70)                                        
  3 Nosal, Sarah              JR Grove City                NT    1:11.38  
                  34.55     1:11.38 (36.83)                                        
  4 Pack, Nicole              FR Bethany                   NT    1:17.85  
                  38.90     1:17.85 (38.95)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudolf, Emma              SO Grove City                NT    1:13.16  
                  35.42     1:13.16 (37.74)                                        
  2 Meesuk, Ashley            FR Grove City                NT    1:13.86  
                  35.13     1:13.86 (38.73)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilt, Grant               SO Grove City                NT    1:04.81  
                  30.55     1:04.81 (34.26)                                        
  2 Wargo, Nicholas           FR Grove City                NT    1:07.29  
                  31.75     1:07.29 (35.54)                                        
  3 Tadros, Shady             FR Grove City                NT    1:07.72  
                  32.12     1:07.72 (35.60)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Melissa            SR Bethany                   NT    2:34.42  
                  35.28     1:15.26 (39.98)     1:55.31 (40.05)     2:34.42 (39.11)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blasdell, Josh            FR Grove City                NT    2:26.10  
                  31.02     1:08.33 (37.31)     1:47.07 (38.74)     2:26.10 (39.03)
  2 Parry, Christopher        FR Grove City                NT    2:40.21  
                  34.27     1:14.06 (39.79)     1:56.46 (42.40)     2:40.21 (43.75)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Marina             SO Bethany                   NT      25.86  
  2 Baglia, Janele            JR Grove City                NT      25.93  
  3 Pyles, Alexi              FR Bethany                   NT      27.11  
  4 Nosal, Sarah              JR Grove City                NT      27.65  
  5 Funk, Elizabeth           SO Grove City                NT      28.48  
  6 Pack, Nicole              FR Bethany                   NT      31.27  
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marasco, Benjamin         FR Grove City                NT      24.32  
  2 Hess, Matt                SR Grove City                NT      24.35  
  3 Douglas, Josiah           SR Grove City                NT      24.79  
  4 Irwin, Dillon             FR Grove City                NT     x25.93  
  5 Lacy, Dalton              JR Bethany                   NT      31.80  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLachlan, Mary           SR Grove City                NT    5:35.52  
                  29.81     1:03.27 (33.46)     1:37.46 (34.19)     2:11.83 (34.37)
        2:46.13 (34.30)     3:20.73 (34.60)     3:54.67 (33.94)     4:28.48 (33.81)
        5:02.52 (34.04)     5:35.52 (33.00)                                        
  2 Beckner, Liv              SO Grove City                NT    5:36.99  
                                1:02.85 ( )                                        
                                3:20.04 ( )     3:54.50 (34.46)     4:29.16 (34.66)
        5:03.76 (34.60)     5:36.99 (33.23)                                        
  3 Shimrock, Michelle        SR Grove City                NT    5:37.80  
                  31.00     1:04.09 (33.09)     1:37.79 (33.70)     2:11.51 (33.72)
        2:45.59 (34.08)     3:19.85 (34.26)     3:54.12 (34.27)     4:28.72 (34.60)
        5:04.00 (35.28)     5:37.80 (33.80)                                        
  4 Burrows, Lauren           SO Grove City                NT   x5:46.76  
                  30.30     1:03.56 (33.26)     1:38.39 (34.83)     2:13.44 (35.05)
        2:48.42 (34.98)     3:23.65 (35.23)     3:59.73 (36.08)     4:35.68 (35.95)
        5:10.87 (35.19)     5:46.76 (35.89)                                        
  5 Jacobs, Taylor            FR Bethany                   NT    5:53.06  
                  31.08     1:05.85 (34.77)     1:41.48 (35.63)     2:17.42 (35.94)
        2:53.12 (35.70)     3:29.01 (35.89)     4:05.38 (36.37)     4:41.31 (35.93)
        5:17.14 (35.83)     5:53.06 (35.92)                                        
  6 Woeckener, Katie          JR Bethany                   NT    6:36.47  
                  40.51     1:25.29 (44.78)     2:10.06 (44.77)     2:55.15 (45.09)
        3:40.50 (45.35)     4:25.56 (45.06)     5:10.36 (44.80)     5:54.82 (44.46)
        6:36.47 (41.65)                                                            
 -- Gwynn, Krystal            SO Grove City                NT   X5:41.82  
                                1:06.91 ( )     1:41.74 (34.83)     2:19.52 (37.78)
        2:37.16 (17.64)     3:31.14 (53.98)     4:06.38 (35.24)     4:41.51 (35.13)
        5:16.27 (34.76)     5:41.82 (25.55)                                        
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaydos, Stephen           FR Bethany                   NT    5:24.20  
                  29.04     1:00.75 (31.71)     1:33.92 (33.17)     2:07.81 (33.89)
        2:41.36 (33.55)     3:14.66 (33.30)     3:48.04 (33.38)     4:20.76 (32.72)
        4:53.33 (32.57)     5:24.20 (30.87)                                        
 
Event 19  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eckendorf, Carolyn        FR Grove City                NP     222.40  
  2 Spinelli, Kayla           JR Bethany                   NP      80.40  
 
Event 20  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klimek, Richie            SO Grove City                NP     190.20  
  2 Bernhardt, Jon            SO Grove City                NP     142.60  
  3 Martell, Brandon          SO Bethany                   NP     123.55  
 
Event 21  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baglia, Janele            JR Grove City                NT      56.58  
                  27.50       56.58 (29.08)                                        
  2 Baker, Marina             SO Bethany                   NT      56.68  
                  27.38       56.68 (29.30)                                        
  3 Smyth, Ariana             FR Grove City                NT    1:00.78  
                  28.99     1:00.78 (31.79)                                        
  4 Jacobs, Taylor            FR Bethany                   NT    1:01.85  
                  29.19     1:01.85 (32.66)                                        
  5 Nosal, Sarah              JR Grove City                NT    1:02.08  
                  29.05     1:02.08 (33.03)                                        
  6 Funk, Elizabeth           SO Grove City                NT   x1:03.44  
                  30.23     1:03.44 (33.21)                                        
  7 Pack, Nicole              FR Bethany                   NT    1:08.20  
                  33.18     1:08.20 (35.02)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacy, Dalton              JR Bethany                   NT    1:11.18  
                  33.06     1:11.18 (38.12)                                        
 -- Leuschner, E J            JR Grove City                NT     X51.78  
                  24.91       51.78 (26.87)                                        
 -- Hess, Matt                SR Grove City                NT     X54.23  
                  25.94       54.23 (28.29)                                        
 -- Marasco, Benjamin         FR Grove City                NT     X54.83  
                  26.55       54.83 (28.28)                                        
 -- Douglas, Josiah           SR Grove City                NT     X55.87  
                  26.56       55.87 (29.31)                                        
 -- Blasdell, Josh            FR Grove City                NT     X56.00  
                  27.70       56.00 (28.30)                                        
 -- Irwin, Dillon             FR Grove City                NT     X56.83  
                  27.28       56.83 (29.55)                                        
 
Event 23  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burrows, Lauren           SO Grove City                NT   X2:29.41  
                  35.27     1:12.89 (37.62)     1:51.70 (38.81)     2:29.41 (37.71)
 -- Baur, Kristi              JR Grove City                NT   X2:34.25  
                  37.17     1:16.44 (39.27)     1:56.22 (39.78)     2:34.25 (38.03)
 
Event 25  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rudolf, Emma              SO Grove City                NT   X2:37.54  
                  37.33     1:17.85 (40.52)     1:58.16 (40.31)     2:37.54 (39.38)
 -- Meesuk, Ashley            FR Grove City                NT   X2:38.59  
                  36.54     1:16.78 (40.24)     1:57.33 (40.55)     2:38.59 (41.26)
 -- Shimrock, Rachel          FR Grove City                NT   X2:50.03  
                  38.18     1:21.04 (42.86)     2:06.06 (45.02)     2:50.03 (43.97)
 
Event 26  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wilt, Grant               SO Grove City                NT   X2:26.20  
                  31.82     1:08.78 (36.96)     1:47.79 (39.01)     2:26.20 (38.41)
 -- Blasdell, Josh            FR Grove City                NT   X2:42.43  
                  35.74     1:16.99 (41.25)     1:59.74 (42.75)     2:42.43 (42.69)
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pyles, Alexi              FR Bethany                   NT    1:03.10  
                  29.86     1:03.10 (33.24)                                        
  2 Davis, Melissa            SR Bethany                   NT    1:10.66  
                  32.33     1:10.66 (38.33)                                        
 -- Shimrock, Michelle        SR Grove City                NT   X1:05.03  
                  30.43     1:05.03 (34.60)                                        
 -- Yeatts, Kait              JR Grove City                NT   X1:07.92  
                  31.72     1:07.92 (36.20)                                        
 -- Smyth, Ariana             FR Grove City                NT   X1:09.16  
                  32.63     1:09.16 (36.53)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cratsa, Stephen           FR Grove City                NT     X58.92  
                  27.65       58.92 (31.27)                                        
 -- Marasco, Benjamin         FR Grove City                NT   X1:00.47  
                  28.34     1:00.47 (32.13)                                        
 -- Tadros, Shady             FR Grove City                NT   X1:00.59  
                  27.94     1:00.59 (32.65)                                        
 -- Leuschner, E J            JR Grove City                NT   X1:02.42  
                  29.17     1:02.42 (33.25)                                        
 -- Parry, Christopher        FR Grove City                NT   X1:06.55  
                  30.50     1:06.55 (36.05)                                        
 
Event 29  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woeckener, Katie          JR Bethany                   NT   24:34.12  
                  45.46     1:32.17 (46.71)     2:18.59 (46.42)     3:05.26 (46.67)
        3:51.04 (45.78)     4:36.30 (45.26)     5:21.91 (45.61)     6:07.77 (45.86)
        6:53.47 (45.70)     7:39.04 (45.57)     8:23.98 (44.94)     9:08.49 (44.51)
        9:52.96 (44.47)    10:37.23 (44.27)    11:20.97 (43.74)    12:04.79 (43.82)
       12:49.40 (44.61)    13:34.13 (44.73)    14:18.17 (44.04)    15:02.26 (44.09)
       15:46.10 (43.84)    16:29.97 (43.87)    17:13.95 (43.98)    17:57.66 (43.71)
       18:42.48 (44.82)    19:26.55 (44.07)    20:10.82 (44.27)    20:54.84 (44.02)
       21:39.33 (44.49)    22:23.20 (43.87)    23:07.31 (44.11)    23:51.21 (43.90)
       24:34.12 (42.91)
 -- Beckner, Liv              SO Grove City                NT  X19:08.16  
                  30.43     1:05.40 (34.97)     1:41.15 (35.75)     2:16.83 (35.68)
        2:51.71 (34.88)     3:26.58 (34.87)     4:01.15 (34.57)     4:35.70 (34.55)
        5:10.26 (34.56)     5:44.82 (34.56)     6:19.56 (34.74)     6:54.22 (34.66)
        7:29.36 (35.14)     8:04.51 (35.15)     8:39.38 (34.87)     9:14.22 (34.84)
        9:49.11 (34.89)    10:24.07 (34.96)    10:58.94 (34.87)    11:33.92 (34.98)
       12:08.97 (35.05)    12:44.02 (35.05)    13:19.09 (35.07)    13:54.19 (35.10)
       14:29.30 (35.11)    15:04.53 (35.23)    15:39.70 (35.17)    16:14.69 (34.99)
       16:50.00 (35.31)    17:24.99 (34.99)    18:00.17 (35.18)    18:34.99 (34.82)
       19:08.16 (33.17)
 -- McLachlan, Mary           SR Grove City                NT  X19:25.68  
                  30.37     1:04.82 (34.45)     1:40.10 (35.28)     2:15.48 (35.38)
        2:50.58 (35.10)     3:25.80 (35.22)     4:01.24 (35.44)     4:36.58 (35.34)
        5:12.08 (35.50)     5:47.65 (35.57)     6:23.51 (35.86)     6:59.18 (35.67)
        7:34.79 (35.61)     8:10.33 (35.54)     8:45.83 (35.50)     9:21.63 (35.80)
        9:57.29 (35.66)    10:33.02 (35.73)    11:08.80 (35.78)    11:44.76 (35.96)
       12:20.34 (35.58)    12:55.81 (35.47)    13:31.34 (35.53)    14:06.92 (35.58)
       14:42.59 (35.67)    15:18.28 (35.69)    15:53.96 (35.68)    16:29.58 (35.62)
       17:05.34 (35.76)    17:41.01 (35.67)    18:16.59 (35.58)    18:51.82 (35.23)
       19:25.68 (33.86)
 -- Gwynn, Krystal            SO Grove City                NT  X20:11.89  
                  32.85     1:10.73 (37.88)     1:47.64 (36.91)     2:25.92 (38.28)
        3:03.39 (37.47)     3:40.98 (37.59)     4:18.12 (37.14)     4:55.98 (37.86)
        5:33.41 (37.43)     6:11.22 (37.81)     6:48.24 (37.02)     7:25.58 (37.34)
        8:02.65 (37.07)     8:40.18 (37.53)     9:16.78 (36.60)     9:53.64 (36.86)
       10:30.21 (36.57)    11:07.38 (37.17)    11:44.33 (36.95)    12:21.45 (37.12)
       12:58.32 (36.87)    13:35.39 (37.07)    14:12.69 (37.30)    14:49.73 (37.04)
       15:26.53 (36.80)    16:02.69 (36.16)    16:38.91 (36.22)    17:15.04 (36.13)
       17:51.13 (36.09)    18:26.87 (35.74)    19:02.71 (35.84)    19:38.19 (35.48)
       20:11.89 (33.70)
 
Event 30  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaydos, Stephen           FR Bethany                   NT   18:00.52  
                  29.35     1:01.55 (32.20)     1:34.67 (33.12)     2:07.63 (32.96)
        2:40.61 (32.98)     3:13.04 (32.43)     3:45.42 (32.38)     4:18.66 (33.24)
        4:51.73 (33.07)     5:24.58 (32.85)     5:57.20 (32.62)     6:29.74 (32.54)
        7:02.63 (32.89)     7:35.28 (32.65)     8:08.64 (33.36)     8:41.93 (33.29)
        9:14.61 (32.68)     9:47.42 (32.81)    10:20.25 (32.83)    10:52.88 (32.63)
       11:24.92 (32.04)    11:58.53 (33.61)    12:31.63 (33.10)    13:02.87 (31.24)
       13:36.66 (33.79)    14:10.75 (34.09)    14:44.16 (33.41)    15:17.86 (33.70)
       15:51.93 (34.07)    16:25.10 (33.17)    16:58.48 (33.38)    17:30.57 (32.09)
       18:00.52 (29.95)
 -- Bossert, David            JR Grove City                NT  X17:50.19  
                  27.75       58.85 (31.10)     1:30.65 (31.80)     2:02.77 (32.12)
        2:35.01 (32.24)     3:06.85 (31.84)     3:39.14 (32.29)     4:11.67 (32.53)
        4:44.60 (32.93)     5:17.27 (32.67)     5:50.05 (32.78)     6:23.25 (33.20)
        6:56.05 (32.80)     7:28.87 (32.82)     8:01.78 (32.91)     8:34.73 (32.95)
        9:07.61 (32.88)     9:40.15 (32.54)    10:12.38 (32.23)    10:45.30 (32.92)
       11:18.14 (32.84)    11:51.18 (33.04)    12:23.97 (32.79)    12:56.42 (32.45)
       13:29.41 (32.99)    14:02.13 (32.72)    14:34.88 (32.75)    15:06.82 (31.94)
       15:39.60 (32.78)    16:12.73 (33.13)    16:45.35 (32.62)    17:17.60 (32.25)
       17:50.19 (32.59)
 -- Wilt, Grant               SO Grove City                NT  X17:57.86  
                  27.68       59.55 (31.87)     1:31.66 (32.11)     2:04.74 (33.08)
        2:37.95 (33.21)     3:10.80 (32.85)     3:43.18 (32.38)     4:16.25 (33.07)
        4:49.76 (33.51)     5:22.65 (32.89)     5:56.06 (33.41)     6:28.50 (32.44)
        7:01.16 (32.66)     7:33.83 (32.67)     8:06.53 (32.70)     8:39.10 (32.57)
        9:12.23 (33.13)     9:45.21 (32.98)    10:18.22 (33.01)    10:50.96 (32.74)
       11:24.00 (33.04)    11:56.72 (32.72)    12:29.46 (32.74)    13:02.47 (33.01)
       13:34.48 (32.01)    14:07.40 (32.92)    14:40.27 (32.87)    15:13.35 (33.08)
       15:46.58 (33.23)    16:20.06 (33.48)    16:53.11 (33.05)    17:26.53 (33.42)
       17:57.86 (31.33)
 -- Henley, Dan               SR Grove City                NT  X19:20.21  
                  30.46     1:03.77 (33.31)     1:37.69 (33.92)     2:12.57 (34.88)
        2:47.50 (34.93)     3:22.44 (34.94)     3:57.56 (35.12)     4:32.70 (35.14)
        5:08.31 (35.61)     5:44.10 (35.79)     6:20.08 (35.98)     6:55.95 (35.87)
        7:31.88 (35.93)     8:07.53 (35.65)     8:43.74 (36.21)     9:19.47 (35.73)
        9:55.51 (36.04)    10:31.01 (35.50)    11:06.36 (35.35)    11:41.66 (35.30)
       12:16.96 (35.30)    12:52.14 (35.18)    13:27.96 (35.82)    14:03.24 (35.28)
       14:38.79 (35.55)    15:14.45 (35.66)    15:50.08 (35.63)    16:25.71 (35.63)
       17:01.31 (35.60)    17:36.36 (35.05)    18:11.58 (35.22)    18:46.27 (34.69)
       19:20.21 (33.94)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany College  'A'                                   NT    3:52.68  
     1) Baker, Marina SO                2) Pyles, Alexi FR                
     3) Davis, Melissa SR               4) Jacobs, Taylor FR              
                  27.00       56.59 (56.59)     1:24.41 (27.82)     1:54.39 (57.80)
        2:23.01 (28.62)   2:54.66 (1:00.27)     3:21.54 (26.88)     3:52.68 (58.02)
 -- Grove City College  'B'                                NT   X3:59.97  
     1) Funk, Elizabeth SO              2) Gwynn, Krystal SO              
     3) Baglia, Janele JR               4) Baur, Kristi JR                
                  29.66   1:02.20 (1:02.20)     1:31.43 (29.23)   2:03.91 (1:01.71)
        2:30.52 (26.61)     2:59.82 (55.91)     3:28.17 (28.35)   3:59.97 (1:00.15)
 -- Grove City College  'A'                                NT   X4:02.56  
     1) Beckner, Liv SO                 2) Burrows, Lauren SO             
     3) Rudolf, Emma SO                 4) Shimrock, Rachel FR            
                  29.32   1:01.24 (1:01.24)     1:30.57 (29.33)   2:03.57 (1:02.33)
        2:31.39 (27.82)     3:03.16 (59.59)     3:31.35 (28.19)     4:02.56 (59.40)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Grove City College  'C'                                NT   X1:35.23  
     1) Wargo, Nicholas FR              2) Leuschner, E J JR              
     3) Henley, Dan SR                  4) Bossert, David JR              
                  24.15       47.89 (23.74)     1:12.03 (24.14)     1:35.23 (23.20)
 -- Grove City College  'B'                                NT   X1:37.70  
     1) Tadros, Shady FR                2) Marasco, Benjamin FR           
     3) Bernhardt, Jon SO               4) Blasdell, Josh FR              
                  24.96       48.81 (23.85)     1:12.53 (23.72)     1:37.70 (25.17)
 -- Grove City College  'A'                                NT   X1:40.34  
     1) Bergquist, Tim FR               2) Parry, Christopher FR          
     3) Cratsa, Stephen FR              4) Douglas, Josiah SR             
                  24.36       51.99 (27.63)     1:16.23 (24.24)     1:40.34 (24.11)