Licensed to Grove City College      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/9/2016 10:58 PM
                         Grove City vs. W&J - 1/9/2016                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pawcio, Kaitlyn           FR W&J                       NP     216.50  
  2 Ashner, Haley             JR W&J                       NP     205.65  
 -- Eckendorf, Carolyn        SR Grove City                NP    X199.80  
 -- Klimek, Gracie            JR Grove City                NP    X189.15  
 -- McIntyre, Becca           FR Grove City                NP     X80.25  
 
Event 2  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasko, Josh               JR W&J                       NP     233.20  
  2 Skoric, Theo              FR W&J                       NP     175.75  
  3 Penascino, Isaac          FR W&J                       NP     173.05  
  4 Hosfelt, Jordan           FR W&J                       NP    x153.25  
 -- Archibald-Gutshall, Samu  SO Grove City                NP    X134.10  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                NT    1:55.52  
     1) Riesmeyer, Kristi JR            2) Crutcher, Megan FR             
     3) Jank, Abby JR                   4) Gallant, Molly JR              
                  30.54     1:03.05 (32.51)     1:30.52 (27.47)     1:55.52 (25.00)
  2 Washington & Jefferson College  'A'                    NT    1:57.83  
     1) Glenn, Alexis SO                2) O'Connor, Ann JR               
     3) Travers, Laura JR               4) Babicka, Madison SO            
                  29.01     1:03.83 (34.82)     1:32.35 (28.52)     1:57.83 (25.48)
  3 Grove City College  'B'                                NT    2:04.00  
     1) Bartlett, Brynna SO             2) Haley, Sarah FR                
     3) Ebel, Carolyn SO                4) Smith, Megan JR                
                  33.49     1:07.17 (33.68)     1:37.34 (30.17)     2:04.00 (26.66)
  4 Grove City College  'C'                                NT   x2:07.36  
     1) Newcamp, Shelly JR              2) Noll, Abby SO                  
     3) Robison, Mary SO                4) Blodgett, Sarah SO             
                  35.35     1:09.52 (34.17)     1:40.16 (30.64)     2:07.36 (27.20)
  5 Grove City College  'D'                                NT   x2:15.47  
     1) Jopek, Abby FR                  2) Wendelschaefer, Stef JR        
     3) Breckenridge, Jillian FR        4) Wilson, Emma FR                
                  37.67     1:15.11 (37.44)     1:48.09 (32.98)     2:15.47 (27.38)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grove City College  'A'                                NT    1:37.40  
     1) Hoselton, Dane FR               2) Vehrs, Josiah JR               
     3) Dickhudt, Rhys FR               4) Dehli, Jordan SR               
                  25.16       52.21 (27.05)     1:15.98 (23.77)     1:37.40 (21.42)
  2 Washington & Jefferson College  'A'                    NT    1:41.87  
     1) Lauer, Zachary FR               2) Dunigan, Kevin SR              
     3) Noel, Matt SO                   4) Willison, Nicholas JR          
                  26.43       54.38 (27.95)     1:19.59 (25.21)     1:41.87 (22.28)
  3 Grove City College  'B'                                NT    1:43.40  
     1) Marino, Jacob JR                2) Wargo, Nicholas SR             
     3) Kim, Jeremy JR                  4) Wheat, Peter FR                
                  26.95       55.30 (28.35)     1:20.47 (25.17)     1:43.40 (22.93)
  4 Washington & Jefferson College  'B'                    NT    1:47.72  
     1) Glasner, Jeremy FR              2) Yoon, Kevin SO                 
     3) Young, Hayden JR                4) McGrath, Ben SR                
                  27.59       58.58 (30.99)     1:24.00 (25.42)     1:47.72 (23.72)
  5 Grove City College  'C'                                NT   x1:48.95  
     1) Belack, Matt FR                 2) Bergquist, Timothy SR          
     3) Hoselton, Randon JR             4) Gonzalez, Andrew SO            
                  28.72       57.75 (29.03)     1:22.44 (24.69)     1:48.95 (26.51)
 
Event 5  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan              JR Grove City                NT   18:48.88  
                  31.49     1:05.43 (33.94)     1:39.71 (34.28)     2:14.66 (34.95)
        2:49.24 (34.58)     3:24.02 (34.78)     3:58.89 (34.87)     4:33.77 (34.88)
        5:08.49 (34.72)     5:43.06 (34.57)     6:17.22 (34.16)     6:51.53 (34.31)
        7:25.67 (34.14)     7:59.48 (33.81)     8:33.62 (34.14)     9:07.85 (34.23)
        9:42.16 (34.31)    10:16.32 (34.16)    10:50.49 (34.17)    11:24.89 (34.40)
       11:59.35 (34.46)    12:33.32 (33.97)    13:07.35 (34.03)    13:41.86 (34.51)
       14:16.24 (34.38)    14:51.22 (34.98)    15:25.58 (34.36)    16:00.00 (34.42)
       16:34.63 (34.63)    17:09.11 (34.48)    17:43.06 (33.95)    18:16.60 (33.54)
       18:48.88 (32.28)
  2 Matuszewski, Jenny        SR W&J                       NT   19:45.92  
                  31.30     1:05.41 (34.11)     1:40.06 (34.65)     2:15.13 (35.07)
        2:50.00 (34.87)     3:25.25 (35.25)     4:00.49 (35.24)     4:35.81 (35.32)
        5:11.03 (35.22)     5:46.48 (35.45)     6:21.95 (35.47)     6:57.56 (35.61)
        7:33.56 (36.00)     8:09.33 (35.77)     8:45.37 (36.04)     9:21.47 (36.10)
        9:57.27 (35.80)    10:33.17 (35.90)    11:09.22 (36.05)    11:45.55 (36.33)
       12:21.32 (35.77)    12:57.64 (36.32)    13:34.32 (36.68)    14:11.27 (36.95)
       14:48.08 (36.81)    15:25.06 (36.98)    16:02.28 (37.22)    16:39.75 (37.47)
       17:17.37 (37.62)    17:54.89 (37.52)    18:32.06 (37.17)    19:09.09 (37.03)
       19:45.92 (36.83)
  3 Robison, Mary             SO Grove City                NT   19:51.54  
                  33.72     1:10.40 (36.68)     1:46.81 (36.41)     2:23.09 (36.28)
        2:59.28 (36.19)     3:35.71 (36.43)     4:11.83 (36.12)     4:48.10 (36.27)
        5:24.35 (36.25)     6:00.51 (36.16)     6:36.98 (36.47)     7:13.31 (36.33)
        7:49.80 (36.49)     8:26.31 (36.51)     9:02.33 (36.02)     9:38.76 (36.43)
       10:14.74 (35.98)    10:51.09 (36.35)    11:27.35 (36.26)    12:03.45 (36.10)
       12:39.68 (36.23)    13:15.93 (36.25)    13:52.14 (36.21)    14:28.53 (36.39)
       15:04.55 (36.02)    15:40.40 (35.85)    16:16.94 (36.54)    16:52.97 (36.03)
       17:29.23 (36.26)    18:05.59 (36.36)    18:41.39 (35.80)    19:17.18 (35.79)
       19:51.54 (34.36)
  4 Breckenridge, Jillian     FR Grove City                NT   20:01.31  
                  32.13     1:07.34 (35.21)     1:43.70 (36.36)     2:20.00 (36.30)
        2:56.32 (36.32)     3:32.75 (36.43)     4:09.54 (36.79)     4:45.94 (36.40)
        5:22.53 (36.59)     5:58.62 (36.09)     6:35.32 (36.70)     7:11.71 (36.39)
        7:48.29 (36.58)     8:24.95 (36.66)     9:01.93 (36.98)     9:38.88 (36.95)
       10:15.73 (36.85)    10:52.52 (36.79)    11:29.05 (36.53)    12:05.94 (36.89)
       12:42.70 (36.76)    13:19.55 (36.85)    13:56.29 (36.74)    14:32.22 (35.93)
       15:08.87 (36.65)    15:45.40 (36.53)    16:21.72 (36.32)    16:58.39 (36.67)
       17:35.18 (36.79)    18:11.97 (36.79)    18:48.97 (37.00)    19:25.67 (36.70)
       20:01.31 (35.64)
  5 Bartlett, Brynna          SO Grove City                NT  x20:02.63  
                  32.32     1:07.51 (35.19)     1:43.15 (35.64)     2:19.16 (36.01)
        2:55.60 (36.44)     3:32.16 (36.56)     4:08.38 (36.22)     4:45.02 (36.64)
        5:21.68 (36.66)     5:58.80 (37.12)     6:35.42 (36.62)     7:12.12 (36.70)
        7:49.04 (36.92)     8:25.98 (36.94)     9:02.88 (36.90)     9:39.48 (36.60)
       10:17.11 (37.63)    10:53.47 (36.36)    11:30.61 (37.14)    12:07.73 (37.12)
       12:44.23 (36.50)    13:21.74 (37.51)    13:58.42 (36.68)    14:35.39 (36.97)
       15:12.23 (36.84)    15:48.84 (36.61)    16:25.20 (36.36)    17:02.31 (37.11)
       17:39.12 (36.81)    18:15.38 (36.26)    18:52.41 (37.03)    19:29.71 (37.30)
       20:02.63 (32.92)
  6 Mancini, Mariel           JR W&J                       NT   21:39.96  
                  34.21     1:11.68 (37.47)     1:50.02 (38.34)     2:28.86 (38.84)
        3:08.29 (39.43)     3:47.93 (39.64)     4:28.16 (40.23)     5:08.34 (40.18)
        5:48.09 (39.75)     6:27.32 (39.23)     7:07.64 (40.32)     7:47.50 (39.86)
        8:27.33 (39.83)     9:07.22 (39.89)     9:46.69 (39.47)    10:26.66 (39.97)
       11:05.87 (39.21)    11:45.58 (39.71)    12:25.63 (40.05)    13:05.16 (39.53)
       13:44.51 (39.35)    14:24.27 (39.76)    15:04.07 (39.80)    15:43.86 (39.79)
       16:23.78 (39.92)    17:03.75 (39.97)    17:43.74 (39.99)    18:23.39 (39.65)
       19:03.15 (39.76)    19:42.91 (39.76)    20:22.22 (39.31)    21:01.29 (39.07)
       21:39.96 (38.67)
 
Event 6  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jeremy               JR Grove City                NT   17:17.83  
                  27.99       58.60 (30.61)     1:29.24 (30.64)     2:00.33 (31.09)
        2:31.77 (31.44)     3:03.60 (31.83)     3:35.58 (31.98)     4:07.76 (32.18)
        4:39.62 (31.86)     5:11.61 (31.99)     5:42.92 (31.31)     6:14.05 (31.13)
        6:45.43 (31.38)     7:16.99 (31.56)     7:48.55 (31.56)     8:20.17 (31.62)
        8:51.75 (31.58)     9:23.27 (31.52)     9:54.88 (31.61)    10:26.33 (31.45)
       10:57.84 (31.51)    11:29.38 (31.54)    12:01.25 (31.87)    12:33.01 (31.76)
       13:04.44 (31.43)    13:36.04 (31.60)    14:07.73 (31.69)    14:39.23 (31.50)
       15:10.98 (31.75)    15:43.06 (32.08)    16:15.00 (31.94)    16:46.56 (31.56)
       17:17.83 (31.27)
  2 King, Jack                FR W&J                       NT   17:26.62  
                  28.76       59.11 (30.35)     1:30.33 (31.22)     2:01.93 (31.60)
        2:33.63 (31.70)     3:05.35 (31.72)     3:37.03 (31.68)     4:08.83 (31.80)
        4:40.43 (31.60)     5:12.34 (31.91)     5:44.38 (32.04)     6:15.86 (31.48)
        6:47.63 (31.77)     7:19.30 (31.67)     7:51.09 (31.79)     8:22.84 (31.75)
        8:54.76 (31.92)     9:26.70 (31.94)     9:58.83 (32.13)    10:30.78 (31.95)
       11:02.72 (31.94)    11:34.99 (32.27)    12:07.02 (32.03)    12:38.90 (31.88)
       13:11.12 (32.22)    13:43.22 (32.10)    14:15.46 (32.24)    14:47.72 (32.26)
       15:19.96 (32.24)    15:52.09 (32.13)    16:23.99 (31.90)    16:56.05 (32.06)
       17:26.62 (30.57)
  3 Willison, Tyler           FR W&J                       NT   18:08.07  
                  28.74     1:00.44 (31.70)     1:33.01 (32.57)     2:05.67 (32.66)
        2:38.55 (32.88)     3:11.56 (33.01)     3:44.33 (32.77)     4:17.40 (33.07)
        4:50.24 (32.84)     5:22.91 (32.67)     5:55.70 (32.79)     6:28.41 (32.71)
        7:01.97 (33.56)     7:34.86 (32.89)     8:08.22 (33.36)     8:41.87 (33.65)
        9:15.22 (33.35)     9:49.21 (33.99)    10:23.00 (33.79)    10:56.70 (33.70)
       11:29.72 (33.02)    12:01.46 (31.74)    12:33.67 (32.21)    13:08.12 (34.45)
       13:42.38 (34.26)    14:16.27 (33.89)    14:50.57 (34.30)    15:24.29 (33.72)
       15:58.05 (33.76)    16:31.46 (33.41)    17:04.40 (32.94)    17:37.21 (32.81)
       18:08.07 (30.86)
  4 Gwynn, Brett              SO Grove City                NT   18:38.76  
                  28.59       59.75 (31.16)     1:31.91 (32.16)     2:04.47 (32.56)
        2:37.42 (32.95)     3:11.05 (33.63)     3:44.91 (33.86)     4:18.81 (33.90)
        4:52.95 (34.14)     5:27.30 (34.35)     6:01.68 (34.38)     6:35.65 (33.97)
        7:10.22 (34.57)     7:44.50 (34.28)     8:19.21 (34.71)     8:54.13 (34.92)
        9:28.68 (34.55)    10:02.97 (34.29)    10:37.58 (34.61)    11:12.50 (34.92)
       11:47.59 (35.09)    12:22.07 (34.48)    12:56.53 (34.46)    13:30.94 (34.41)
       14:05.51 (34.57)    14:40.25 (34.74)    15:14.78 (34.53)    15:49.37 (34.59)
       16:24.18 (34.81)    16:58.80 (34.62)    17:33.15 (34.35)    18:07.33 (34.18)
       18:38.76 (31.43)
  5 Emde, Joshua              SO W&J                       NT   18:52.72  
                  27.98       59.28 (31.30)     1:31.71 (32.43)     2:05.13 (33.42)
        2:38.66 (33.53)     3:13.27 (34.61)     3:47.58 (34.31)     4:23.10 (35.52)
        4:58.31 (35.21)     5:33.10 (34.79)     6:07.25 (34.15)     6:42.36 (35.11)
        7:18.07 (35.71)     7:52.78 (34.71)     8:27.90 (35.12)     9:02.10 (34.20)
        9:35.44 (33.34)    10:10.76 (35.32)    10:46.26 (35.50)    11:22.03 (35.77)
       11:55.31 (33.28)    12:30.09 (34.78)    13:05.18 (35.09)    13:39.54 (34.36)
       14:15.14 (35.60)    14:50.65 (35.51)    15:26.05 (35.40)    16:01.27 (35.22)
       16:37.14 (35.87)    17:11.18 (34.04)    17:45.90 (34.72)    18:20.06 (34.16)
       18:52.72 (32.66)
  6 Newhard, Mark             SO Grove City                NT   21:11.39  
                  31.19     1:06.45 (35.26)     1:43.82 (37.37)     2:22.38 (38.56)
        2:59.88 (37.50)     3:38.32 (38.44)     4:16.29 (37.97)     4:55.48 (39.19)
        5:35.36 (39.88)     6:14.59 (39.23)     6:54.23 (39.64)     7:33.53 (39.30)
        8:13.44 (39.91)     8:52.90 (39.46)     9:32.28 (39.38)    10:12.25 (39.97)
       10:51.72 (39.47)    11:30.85 (39.13)    12:10.58 (39.73)    12:50.10 (39.52)
       13:28.31 (38.21)    14:07.36 (39.05)    14:46.53 (39.17)    15:25.77 (39.24)
       16:05.24 (39.47)    16:44.26 (39.02)    17:23.68 (39.42)    18:02.19 (38.51)
       18:41.17 (38.98)    19:19.16 (37.99)    19:57.46 (38.30)    20:35.19 (37.73)
       21:11.39 (36.20)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilko, Megan              SR Grove City                NT    2:00.45  
                  28.47       58.79 (30.32)     1:30.18 (31.39)     2:00.45 (30.27)
  2 Jank, Abby                JR Grove City                NT    2:03.22  
                  29.13     1:00.61 (31.48)     1:32.36 (31.75)     2:03.22 (30.86)
  3 Travers, Laura            JR W&J                       NT    2:07.98  
                  29.08     1:01.13 (32.05)     1:34.32 (33.19)     2:07.98 (33.66)
  4 O'Toole, Tara             FR W&J                       NT    2:14.37  
                  30.22     1:04.27 (34.05)     1:39.52 (35.25)     2:14.37 (34.85)
  5 Shoemaker, Hannah         SO Grove City                NT    2:17.48  
                  30.20     1:04.50 (34.30)     1:41.15 (36.65)     2:17.48 (36.33)
  6 Synan, Hallie             SR W&J                       NT    2:17.81  
                  31.12     1:06.27 (35.15)     1:42.57 (36.30)     2:17.81 (35.24)
  7 Newcamp, Shelly           JR Grove City                NT   x2:23.00  
                  32.93     1:08.40 (35.47)     1:45.55 (37.15)     2:23.00 (37.45)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickhudt, Rhys            FR Grove City                NT    1:49.14  
                  25.26       53.18 (27.92)     1:21.44 (28.26)     1:49.14 (27.70)
  2 Vehrs, Josiah             JR Grove City                NT    1:49.55  
                  25.29       53.25 (27.96)     1:21.87 (28.62)     1:49.55 (27.68)
  3 Schroeder, Gordy          FR W&J                       NT    1:50.08  
                  25.96       53.62 (27.66)     1:22.02 (28.40)     1:50.08 (28.06)
  4 Kisak, Andrew             SO Grove City                NT    1:51.85  
                  25.16       53.08 (27.92)     1:21.98 (28.90)     1:51.85 (29.87)
  5 Hanna, Owen               SO W&J                       NT    1:53.50  
                  26.79       55.52 (28.73)     1:24.01 (28.49)     1:53.50 (29.49)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Alexis             SO W&J                       NT    1:02.50  
                  30.09     1:02.50 (32.41)                                        
  2 VanDyke, Maddie           JR Grove City                NT    1:05.94  
                  31.68     1:05.94 (34.26)                                        
  3 Riesmeyer, Kristi         JR Grove City                NT    1:08.20  
                  32.59     1:08.20 (35.61)                                        
  4 Klock, Elizabeth          SO W&J                       NT    1:09.69  
                  33.43     1:09.69 (36.26)                                        
  5 Stockschleder, Gretchen   FR Grove City                NT    1:14.48  
                  36.20     1:14.48 (38.28)                                        
  6 Shoemaker, Hannah         SO Grove City                NT   x1:15.29  
                  36.12     1:15.29 (39.17)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoselton, Dane            FR Grove City                NT      54.96  
                  26.68       54.96 (28.28)                                        
  2 Lauer, Zachary            FR W&J                       NT      55.11  
                  27.19       55.11 (27.92)                                        
  3 Marino, Jacob             JR Grove City                NT      57.94  
                  28.30       57.94 (29.64)                                        
  4 Blasdell, Joshua          SR Grove City                NT      57.97  
                  27.95       57.97 (30.02)                                        
  5 Glasner, Jeremy           FR W&J                       NT      58.02  
                  28.74       58.02 (29.28)                                        
  6 Belack, Matt              FR Grove City                NT   x1:03.23  
                  30.45     1:03.23 (32.78)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crutcher, Megan           FR Grove City                NT    1:11.34  
                  33.43     1:11.34 (37.91)                                        
  2 Haley, Sarah              FR Grove City                NT    1:15.31  
                  35.68     1:15.31 (39.63)                                        
  3 Meesuk, Ashley            SR Grove City                NT    1:15.94  
                  36.39     1:15.94 (39.55)                                        
  4 Nervig, Madi              JR W&J                       NT    1:18.63  
                  37.33     1:18.63 (41.30)                                        
  5 O'Connor, Ann             JR W&J                       NT    1:18.65  
                  35.76     1:18.65 (42.89)                                        
  6 Wendelschaefer, Stef      JR Grove City                NT   x1:21.70  
                  38.57     1:21.70 (43.13)                                        
 -- Gazica, Sarah             SO Grove City                NT   X1:24.11  
                  39.86     1:24.11 (44.25)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergquist, Timothy        SR Grove City                NT    1:02.64  
                  29.27     1:02.64 (33.37)                                        
  2 Dunigan, Kevin            SR W&J                       NT    1:03.29  
                  28.92     1:03.29 (34.37)                                        
  3 Wargo, Nicholas           SR Grove City                NT    1:05.09  
                  30.96     1:05.09 (34.13)                                        
  4 Yoon, Kevin               SO W&J                       NT    1:06.40  
                  30.82     1:06.40 (35.58)                                        
  5 Rebman, Jared             SO W&J                       NT    1:13.08  
                  33.74     1:13.08 (39.34)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matuszewski, Jenny        SR W&J                       NT    2:24.11  
                  31.80     1:08.78 (36.98)     1:46.92 (38.14)     2:24.11 (37.19)
  2 Noll, Abby                SO Grove City                NT    2:27.54  
                  32.63     1:09.24 (36.61)     1:47.86 (38.62)     2:27.54 (39.68)
  3 Blodgett, Sarah           SO Grove City                NT    2:29.98  
                  30.95     1:06.91 (35.96)     1:47.67 (40.76)     2:29.98 (42.31)
  4 Miller, Amber             SR W&J                       NT    2:30.12  
                  31.85     1:10.16 (38.31)     1:49.94 (39.78)     2:30.12 (40.18)
  5 Ebel, Carolyn             SO Grove City                NT    2:38.26  
                  33.54     1:13.67 (40.13)     1:54.60 (40.93)     2:38.26 (43.66)
  6 Robison, Mary             SO Grove City                NT   x2:39.78  
                  35.47     1:15.87 (40.40)     1:58.41 (42.54)     2:39.78 (41.37)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickhudt, Rhys            FR Grove City                NT    2:03.90  
                  26.69       57.72 (31.03)     1:30.49 (32.77)     2:03.90 (33.41)
  2 Hoselton, Randon          JR Grove City                NT    2:08.40  
                  28.55       59.83 (31.28)     1:33.54 (33.71)     2:08.40 (34.86)
  3 Higgins, Collin           SR W&J                       NT    2:20.92  
                  30.07     1:05.45 (35.38)     1:42.52 (37.07)     2:20.92 (38.40)
  4 Young, Hayden             JR W&J                       NT    2:24.47  
                  30.67     1:06.85 (36.18)     1:45.02 (38.17)     2:24.47 (39.45)
  5 Newhard, Mark             SO Grove City                NT    2:35.71  
                  33.64     1:12.38 (38.74)     1:54.31 (41.93)     2:35.71 (41.40)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallant, Molly            JR Grove City                NT      24.98  
  2 Babicka, Madison          SO W&J                       NT      25.93  
  3 Nye, Rachel               SO W&J                       NT      25.96  
  4 VanDyke, Maddie           JR Grove City                NT      27.13  
  5 Wilson, Emma              FR Grove City                NT      28.16  
  6 Jopek, Abby               FR Grove City                NT     x29.99  
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dehli, Jordan             SR Grove City                NT      21.95  
  2 Willison, Nicholas        JR W&J                       NT      22.53  
  3 Kisak, Andrew             SO Grove City                NT      22.91  
  4 Noel, Matt                SO W&J                       NT      23.16  
  5 Schroeder, Gordy          FR W&J                       NT      23.87  
  6 McGrath, Ben              SR W&J                       NT     x24.21  
  7 Belack, Matt              FR Grove City                NT      25.21  
  8 Gonzalez, Andrew          SO Grove City                NT     x27.03  
 
Event 17  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashner, Haley             JR W&J                       NP     203.55  
  2 Klimek, Gracie            JR Grove City                NP     192.50  
  3 Eckendorf, Carolyn        SR Grove City                NP     178.55  
  4 Pawcio, Kaitlyn           FR W&J                       NP     165.25  
 
Event 18  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasko, Josh               JR W&J                       NP     257.50  
  2 Skoric, Theo              FR W&J                       NP     194.85  
  3 Hosfelt, Jordan           FR W&J                       NP     169.90  
  4 Penascino, Isaac          FR W&J                       NP    x167.75  
  5 Archibald-Gutshall, Samu  SO Grove City                NP     113.80  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jank, Abby                JR Grove City                NT      56.12  
                  27.28       56.12 (28.84)                                        
  2 Babicka, Madison          SO W&J                       NT      57.73  
                  27.43       57.73 (30.30)                                        
  3 Nye, Rachel               SO W&J                       NT      57.80  
                  27.42       57.80 (30.38)                                        
  4 Shoemaker, Hannah         SO Grove City                NT    1:01.13  
                  29.28     1:01.13 (31.85)                                        
  5 Wilson, Emma              FR Grove City                NT    1:01.90  
                  29.64     1:01.90 (32.26)                                        
  6 Synan, Hallie             SR W&J                       NT    1:03.66  
                  30.56     1:03.66 (33.10)                                        
  7 Rummel, Cassie            SO Grove City                NT   x1:09.84  
                  32.33     1:09.84 (37.51)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vehrs, Josiah             JR Grove City                NT      50.18  
                  24.11       50.18 (26.07)                                        
  2 Willison, Nicholas        JR W&J                       NT      50.24  
                  24.33       50.24 (25.91)                                        
  3 Dehli, Jordan             SR Grove City                NT      50.39  
                  24.23       50.39 (26.16)                                        
  4 Kisak, Andrew             SO Grove City                NT      50.60  
                  24.19       50.60 (26.41)                                        
  5 Schroeder, Gordy          FR W&J                       NT      50.95  
                  24.54       50.95 (26.41)                                        
  6 Hanna, Owen               SO W&J                       NT      51.97  
                  25.44       51.97 (26.53)                                        
  7 Wheat, Peter              FR Grove City                NT     x53.68  
                  25.47       53.68 (28.21)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Alexis             SO W&J                       NT    2:15.36  
                  31.90     1:05.54 (33.64)     1:40.08 (34.54)     2:15.36 (35.28)
  2 VanDyke, Maddie           JR Grove City                NT    2:23.54  
                  33.72     1:09.91 (36.19)     1:46.60 (36.69)     2:23.54 (36.94)
  3 Klock, Elizabeth          SO W&J                       NT    2:28.41  
                  34.74     1:11.91 (37.17)     1:50.90 (38.99)     2:28.41 (37.51)
  4 Riesmeyer, Kristi         JR Grove City                NT    2:29.44  
                  34.75     1:12.71 (37.96)     1:50.92 (38.21)     2:29.44 (38.52)
  5 Newcamp, Shelly           JR Grove City                NT    2:40.28  
                  39.21     1:19.71 (40.50)     2:00.44 (40.73)     2:40.28 (39.84)
  6 Stockschleder, Gretchen   FR Grove City                NT   x2:44.15  
                  37.95     1:19.01 (41.06)     2:01.54 (42.53)     2:44.15 (42.61)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauer, Zachary            FR W&J                       NT    2:01.49  
                  28.82     1:00.04 (31.22)     1:31.40 (31.36)     2:01.49 (30.09)
  2 Hoselton, Dane            FR Grove City                NT    2:03.70  
                  28.45       59.78 (31.33)     1:32.14 (32.36)     2:03.70 (31.56)
  3 Glasner, Jeremy           FR W&J                       NT    2:04.21  
                  30.12     1:01.59 (31.47)     1:33.34 (31.75)     2:04.21 (30.87)
  4 Hoselton, Randon          JR Grove City                NT    2:13.96  
                  32.00     1:05.52 (33.52)     1:39.76 (34.24)     2:13.96 (34.20)
  5 Blasdell, Joshua          SR Grove City                NT    2:17.21  
                  31.27     1:05.71 (34.44)     1:41.82 (36.11)     2:17.21 (35.39)
  6 Belack, Matt              FR Grove City                NT   x2:24.06  
                  33.15     1:10.06 (36.91)     1:47.65 (37.59)     2:24.06 (36.41)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan              JR Grove City                NT    2:35.84  
                  35.59     1:14.81 (39.22)     1:54.95 (40.14)     2:35.84 (40.89)
  2 Crutcher, Megan           FR Grove City                NT    2:40.00  
                  36.01     1:17.55 (41.54)     1:59.53 (41.98)     2:40.00 (40.47)
  3 Meesuk, Ashley            SR Grove City                NT    2:41.87  
                  37.25     1:18.49 (41.24)     2:00.27 (41.78)     2:41.87 (41.60)
  4 O'Connor, Ann             JR W&J                       NT    2:46.77  
                  37.24     1:19.39 (42.15)     2:03.07 (43.68)     2:46.77 (43.70)
  5 Nervig, Madi              JR W&J                       NT    2:46.99  
                  38.86     1:20.94 (42.08)     2:03.72 (42.78)     2:46.99 (43.27)
  6 Haley, Sarah              FR Grove City                NT   x2:52.39  
                  38.65     1:23.88 (45.23)     2:08.74 (44.86)     2:52.39 (43.65)
 -- Gazica, Sarah             SO Grove City                NT   X3:05.86  
                  42.34     1:30.07 (47.73)     2:18.33 (48.26)     3:05.86 (47.53)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergquist, Timothy        SR Grove City                NT    2:19.96  
                  31.67     1:07.31 (35.64)     1:43.37 (36.06)     2:19.96 (36.59)
  2 Wargo, Nicholas           SR Grove City                NT    2:23.22  
                  32.83     1:09.31 (36.48)     1:46.02 (36.71)     2:23.22 (37.20)
  3 Dunigan, Kevin            SR W&J                       NT    2:25.36  
                  32.15     1:09.58 (37.43)     1:47.13 (37.55)     2:25.36 (38.23)
  4 Yoon, Kevin               SO W&J                       NT    2:31.37  
                  33.20     1:11.00 (37.80)     1:50.89 (39.89)     2:31.37 (40.48)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blodgett, Sarah           SO Grove City                NT    5:37.46  
                  29.69     1:02.65 (32.96)     1:36.12 (33.47)     2:09.94 (33.82)
        2:43.83 (33.89)     3:17.62 (33.79)     3:51.93 (34.31)     4:26.82 (34.89)
        5:02.22 (35.40)     5:37.46 (35.24)                                        
  2 Travers, Laura            JR W&J                       NT    5:42.41  
                  30.04     1:03.46 (33.42)     1:37.72 (34.26)     2:12.34 (34.62)
        2:46.79 (34.45)     3:21.73 (34.94)     3:56.93 (35.20)     4:32.86 (35.93)
        5:08.55 (35.69)     5:42.41 (33.86)                                        
  3 Bartlett, Brynna          SO Grove City                NT    5:50.38  
                  31.63     1:05.98 (34.35)     1:41.34 (35.36)     2:16.83 (35.49)
        2:52.44 (35.61)     3:28.38 (35.94)     4:04.68 (36.30)     4:40.57 (35.89)
        5:16.28 (35.71)     5:50.38 (34.10)                                        
  4 Robison, Mary             SO Grove City                NT    5:50.86  
                  32.64     1:08.68 (36.04)     1:45.41 (36.73)     2:21.78 (36.37)
        2:57.69 (35.91)     3:33.31 (35.62)     4:08.59 (35.28)     4:43.66 (35.07)
        5:18.26 (34.60)     5:50.86 (32.60)                                        
  5 Miller, Amber             SR W&J                       NT    5:51.12  
                  31.73     1:06.98 (35.25)     1:43.04 (36.06)     2:18.76 (35.72)
        2:54.67 (35.91)     3:30.77 (36.10)     4:06.72 (35.95)     4:42.60 (35.88)
        5:17.86 (35.26)     5:51.12 (33.26)                                        
  6 Breckenridge, Jillian     FR Grove City                NT   x5:56.95  
                  32.04     1:07.65 (35.61)     1:43.50 (35.85)     2:19.74 (36.24)
        2:55.83 (36.09)     3:32.04 (36.21)     4:08.56 (36.52)     4:45.12 (36.56)
        5:21.53 (36.41)     5:56.95 (35.42)                                        
  7 O'Toole, Tara             FR W&J                       NT    6:01.99  
                  31.60     1:06.77 (35.17)     1:43.08 (36.31)     2:19.92 (36.84)
        2:56.80 (36.88)     3:33.74 (36.94)     4:11.23 (37.49)     4:49.06 (37.83)
        5:26.08 (37.02)     6:01.99 (35.91)                                        
  8 Mancini, Mariel           JR W&J                       NT   x6:35.45  
                  34.60     1:12.83 (38.23)     1:52.50 (39.67)     2:32.59 (40.09)
        3:13.76 (41.17)     3:54.36 (40.60)     4:35.08 (40.72)     5:16.42 (41.34)
        5:56.12 (39.70)     6:35.45 (39.33)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jeremy               JR Grove City                NT    5:01.93  
                  27.38       56.82 (29.44)     1:26.90 (30.08)     1:57.59 (30.69)
        2:28.51 (30.92)     2:58.81 (30.30)     3:29.56 (30.75)     4:00.15 (30.59)
        4:31.08 (30.93)     5:01.93 (30.85)                                        
  2 Dickhudt, Rhys            FR Grove City                NT    5:05.01  
                  27.72       57.37 (29.65)     1:28.32 (30.95)     1:59.69 (31.37)
        2:31.19 (31.50)     3:02.57 (31.38)     3:33.69 (31.12)     4:04.73 (31.04)
        4:35.74 (31.01)     5:05.01 (29.27)                                        
  3 King, Jack                FR W&J                       NT    5:05.34  
                  28.48       58.52 (30.04)     1:29.35 (30.83)     2:01.33 (31.98)
        2:32.89 (31.56)     3:04.66 (31.77)     3:35.92 (31.26)     4:07.39 (31.47)
        4:37.86 (30.47)     5:05.34 (27.48)                                        
  4 Willison, Tyler           FR W&J                       NT    5:13.10  
                  28.17       58.62 (30.45)     1:29.89 (31.27)     2:01.25 (31.36)
        2:32.56 (31.31)     3:03.87 (31.31)     3:35.36 (31.49)     4:07.95 (32.59)
        4:41.26 (33.31)     5:13.10 (31.84)                                        
  5 Emde, Joshua              SO W&J                       NT    5:25.73  
                  28.46     1:00.30 (31.84)     1:32.74 (32.44)     2:05.97 (33.23)
        2:39.61 (33.64)     3:13.13 (33.52)     3:46.45 (33.32)     4:19.86 (33.41)
        4:53.30 (33.44)     5:25.73 (32.43)                                        
  6 Vehrs, Josiah             JR Grove City                NT    5:31.18  
                  28.67     1:00.07 (31.40)     1:32.53 (32.46)     2:06.10 (33.57)
        2:39.39 (33.29)     3:12.95 (33.56)     3:47.04 (34.09)     4:22.19 (35.15)
        4:56.85 (34.66)     5:31.18 (34.33)                                        
  7 Newhard, Mark             SO Grove City                NT   x6:10.49  
                  29.00     1:03.51 (34.51)     1:40.39 (36.88)     2:19.01 (38.62)
        2:57.67 (38.66)     3:35.80 (38.13)     4:14.60 (38.80)     4:53.59 (38.99)
        5:33.40 (39.81)     6:10.49 (37.09)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilko, Megan              SR Grove City                NT    1:01.38  
                  29.96     1:01.38 (31.42)                                        
  2 Glenn, Alexis             SO W&J                       NT    1:02.03  
                  29.35     1:02.03 (32.68)                                        
  3 Riesmeyer, Kristi         JR Grove City                NT    1:06.82  
                  30.82     1:06.82 (36.00)                                        
  4 Noll, Abby                SO Grove City                NT    1:07.58  
                  31.86     1:07.58 (35.72)                                        
  5 Ebel, Carolyn             SO Grove City                NT   x1:08.08  
                  30.90     1:08.08 (37.18)                                        
  6 Nye, Rachel               SO W&J                       NT    1:09.69  
                  31.74     1:09.69 (37.95)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoselton, Randon          JR Grove City                NT      55.66  
                  26.40       55.66 (29.26)                                        
  2 Blasdell, Joshua          SR Grove City                NT      56.56  
                  25.79       56.56 (30.77)                                        
  3 Young, Hayden             JR W&J                       NT      59.67  
                  27.89       59.67 (31.78)                                        
  4 Marino, Jacob             JR Grove City                NT    1:00.14  
                  28.00     1:00.14 (32.14)                                        
  5 Noel, Matt                SO W&J                       NT    1:00.43  
                  28.15     1:00.43 (32.28)                                        
  6 Higgins, Collin           SR W&J                       NT    1:02.23  
                  28.92     1:02.23 (33.31)                                        
  7 McGrath, Ben              SR W&J                       NT   x1:03.46  
                  29.16     1:03.46 (34.30)                                        
  8 Gonzalez, Andrew          SO Grove City                NT   x1:13.40  
                  33.44     1:13.40 (39.96)                                        
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matuszewski, Jenny        SR W&J                       NT    5:11.30  
                  31.84     1:08.43 (36.59)     1:48.20 (39.77)     2:28.25 (40.05)
        3:15.22 (46.97)     4:02.71 (47.49)     4:37.68 (34.97)     5:11.30 (33.62)
  2 Klock, Elizabeth          SO W&J                       NT    5:12.95  
                  32.76     1:10.78 (38.02)     1:51.04 (40.26)     2:30.77 (39.73)
        3:17.09 (46.32)     4:04.26 (47.17)     4:39.78 (35.52)     5:12.95 (33.17)
  3 Nervig, Madi              JR W&J                       NT    5:21.06  
                  34.81     1:15.36 (40.55)     1:57.94 (42.58)     2:39.31 (41.37)
        3:23.42 (44.11)     4:07.35 (43.93)     4:45.17 (37.82)     5:21.06 (35.89)
 -- Bilko, Megan              SR Grove City                NT   X4:49.32  
                1:04.80                             1:43.76 ( )     2:21.22 (37.46)
        3:03.45 (42.23)     3:45.24 (41.79)     4:18.30 (33.06)     4:49.32 (31.02)
 -- Smith, Megan              JR Grove City                NT   X5:00.79  
                  34.12     1:12.03 (37.91)     1:52.14 (40.11)     2:31.39 (39.25)
        3:11.99 (40.60)     3:53.08 (41.09)     4:27.30 (34.22)     5:00.79 (33.49)
 -- Meesuk, Ashley            SR Grove City                NT   X5:12.80  
                  34.17     1:13.65 (39.48)     1:56.33 (42.68)     2:37.48 (41.15)
        3:21.01 (43.53)     4:04.46 (43.45)     4:40.41 (35.95)     5:12.80 (32.39)
 -- Noll, Abby                SO Grove City                NT   X5:17.16  
                1:12.14                             1:53.77 ( )     2:34.28 (40.51)
        3:19.23 (44.95)     4:03.71 (44.48)     4:41.51 (37.80)     5:17.16 (35.65)
 -- Haley, Sarah              FR Grove City                NT   X5:40.37  
                  35.75     1:19.66 (43.91)     2:05.11 (45.45)     2:48.27 (43.16)
        3:35.72 (47.45)     4:22.18 (46.46)     5:03.73 (41.55)     5:40.37 (36.64)
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Jack                FR W&J                       NT    4:32.89  
                  28.48     1:02.23 (33.75)     1:39.95 (37.72)     2:15.46 (35.51)
        2:55.10 (39.64)     3:35.34 (40.24)     4:05.67 (30.33)     4:32.89 (27.22)
  2 Glasner, Jeremy           FR W&J                       NT    4:36.04  
                  29.46     1:03.57 (34.11)     1:37.60 (34.03)     2:11.71 (34.11)
        2:51.64 (39.93)     3:31.41 (39.77)     4:04.09 (32.68)     4:36.04 (31.95)
  3 Higgins, Collin           SR W&J                       NT    5:02.43  
                  30.73     1:06.38 (35.65)     1:46.86 (40.48)     2:24.00 (37.14)
        3:09.00 (45.00)     3:52.14 (43.14)     4:27.70 (35.56)     5:02.43 (34.73)
 -- Kim, Jeremy               JR Grove City                NT   X4:29.22  
                  27.62       59.64 (32.02)     1:35.09 (35.45)     2:09.90 (34.81)
        2:49.11 (39.21)     3:28.22 (39.11)     3:58.73 (30.51)     4:29.22 (30.49)
 -- Wargo, Nicholas           SR Grove City                NT   X4:39.53  
                  29.19     1:01.73 (32.54)     1:39.03 (37.30)     2:15.46 (36.43)
        2:54.59 (39.13)     3:34.13 (39.54)     4:07.47 (33.34)     4:39.53 (32.06)
 -- Bergquist, Timothy        SR Grove City                NT   X4:54.39  
                  31.67     1:07.05 (35.38)     1:48.43 (41.38)     2:26.75 (38.32)
        3:07.20 (40.45)     3:45.83 (38.63)     4:21.47 (35.64)     4:54.39 (32.92)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College  'A'                    NT    1:46.68  
     1) Nye, Rachel SO                  2) Babicka, Madison SO            
     3) O'Toole, Tara FR                4) Travers, Laura JR              
                  25.93       51.77 (25.84)     1:20.39 (28.62)     1:46.68 (26.29)
  2 Washington & Jefferson College  'B'                    NT    1:52.62  
     1) Synan, Hallie SR                2) Miller, Amber SR               
     3) Klock, Elizabeth SO             4) O'Connor, Ann JR               
                  28.52       56.50 (27.98)     1:24.54 (28.04)     1:52.62 (28.08)
 -- Grove City College  'A'                                NT   X1:43.11  
     1) Jank, Abby JR                   2) Crutcher, Megan FR             
     3) Bilko, Megan SR                 4) Gallant, Molly JR              
                  26.00       52.11 (26.11)     1:17.99 (25.88)     1:43.11 (25.12)
 -- Grove City College  'B'                                NT   X1:49.87  
     1) Shoemaker, Hannah SO            2) Blodgett, Sarah SO             
     3) Meesuk, Ashley SR               4) VanDyke, Maddie JR             
                  28.29       55.04 (26.75)     1:23.33 (28.29)     1:49.87 (26.54)
 -- Grove City College  'C'                                NT   X1:55.66  
     1) Wilson, Emma FR                 2) Bartlett, Brynna SO            
     3) Rummel, Cassie SO               4) Ebel, Carolyn SO               
                  28.86       57.51 (28.65)     1:27.50 (29.99)     1:55.66 (28.16)
 -- Grove City College  'D'                                NT   X2:00.07  
     1) Jopek, Abby FR                  2) Gazica, Sarah SO               
     3) Newcamp, Shelly JR              4) Stockschleder, Gretchen FR     
                  30.02     1:00.84 (30.82)     1:31.05 (30.21)     2:00.07 (29.02)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College  'A'                    NT    1:31.65  
     1) Willison, Nicholas JR           2) Lauer, Zachary FR              
     3) Hanna, Owen SO                  4) Schroeder, Gordy FR            
                  22.51       45.57 (23.06)     1:08.85 (23.28)     1:31.65 (22.80)
  2 Washington & Jefferson College  'B'                    NT    1:36.08  
     1) McGrath, Ben SR                 2) Young, Hayden JR               
     3) Noel, Matt SO                   4) Dunigan, Kevin SR              
                  26.22       49.84 (23.62)     1:12.85 (23.01)     1:36.08 (23.23)
  3 Washington & Jefferson College  'C'                    NT   x1:38.28  
     1) Willison, Tyler FR              2) Emde, Joshua SO                
     3) Yoon, Kevin SO                  4) Rebman, Jared SO               
                  23.81       48.04 (24.23)     1:13.08 (25.04)     1:38.28 (25.20)
 -- Grove City College  'A'                                NT   X1:28.68  
     1) Kisak, Andrew SO                2) Hoselton, Dane FR              
     3) Marino, Jacob JR                4) Dehli, Jordan SR               
                  22.44       44.73 (22.29)     1:07.17 (22.44)     1:28.68 (21.51)
 -- Grove City College  'B'                                NT   X1:35.65  
     1) Blasdell, Joshua SR             2) Wheat, Peter FR                
     3) Gwynn, Brett SO                 4) Newhard, Mark SO               
                  24.51       47.96 (23.45)     1:10.79 (22.83)     1:35.65 (24.86)