Licensed to Slippery Rock Univ. Rockets
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2016 09:32 PM
                             SRU Open - 4/21/2016                              
                                   4/21/2016                                   
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Petney, Carly                Indiana (Pa.             12.31   0.2  1 
  2 Wetzel, Katelyn              Slippery Roc             12.55   0.2  1 
  3 Warshel, Kelci               Pitt.-Johnst             12.56   0.9  2 
  4 Williams, Jaiah              Slippery Roc             12.61   0.2  1 
  5 Langley, Chereese            Point Park               12.62   0.9  2 
  6 Hall, As-Sata                Indiana (Pa.             12.65   0.8  3 
  7 Kelosky, Jessica             Geneva                   12.74   0.2  1 
  8 Dukes, Aerial                Slippery Roc             12.77   0.9  2 
  9 Valmon, Zhane                Indiana (Pa.             12.78   0.2  1 
 10 Turley, Malia                Walsh                    12.85   0.8  4 
 11 Covine, Jessa                Thiel                    12.86   0.8  3 
 12 Branch, Mayria               Indiana (Pa.             12.88   0.8  4 
 13 Brown, Amber                 Point Park               12.90   0.2  1 
 14 Young, Courtney              Clarion                  12.90   0.8  3 
 15 Sternby, Heather             Indiana (Pa.             12.93   0.8  3 
 16 Paige, Masara                Slippery Roc             12.93   0.9  2 
 17 Davis, Ebony                 Point Park               12.94   0.9  2 
 18 Dubler, Emily                Indiana (Pa.             12.95   0.9  2 
 19 Roberson, Christina          Indiana (Pa.             13.01   0.8  3 
 20 Swartzbaugh, Casaundra       Slippery Roc             13.08   0.8  3 
 21 McAllister, Jahniah          Point Park               13.24   0.2  1 
 22 Williamson, Sarah            Grove City               13.26   0.8  3 
 23 Gilbert, Kaitlyn             Indiana (Pa.             13.46   0.8  4 
 24 Hans, Erica                  Slippery Roc             13.47   0.8  4 
 25 Troutman, Cheyenne           Slippery Roc             13.61   0.8  4 
 26 Collins, Jordan              Clarion                  14.12   NWI  5 
 27 Kee, Jordyn                  Westminster              14.80   NWI  5 
 28 Stevens, Abi                 Geneva                   15.00   NWI  5 
 29 Donath, Karyn                Geneva                   15.45   NWI  5 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dukes, Aerial                Slippery Roc             25.84   2.4  2 
  2 Hall, As-Sata                Indiana (Pa.             26.00   2.4  2 
  3 Williams, Jaiah              Slippery Roc             26.22   1.7  1 
  4 Olugbakinro, Olukemi         Point Park               26.28   2.4  2 
  5 Langley, Chereese            Point Park               26.28   2.4  2 
  6 Brown, Amber                 Point Park               26.29   1.7  1 
  7 Sternby, Heather             Indiana (Pa.             26.64   1.7  1 
  8 Turley, Malia                Walsh                    26.65   0.4  4 
  9 Paige, Masara                Slippery Roc             26.67   2.4  2 
 10 Davis, Ebony                 Point Park               26.77   1.7  1 
 11 Dubler, Emily                Indiana (Pa.             26.83   2.4  2 
 12 Covine, Jessa                Thiel                    26.83   1.2  3 
 13 Kelosky, Jessica             Geneva                   26.86   1.7  1 
 14 Young, Courtney              Clarion                  26.94   2.4  2 
 15 Bartoletta, Nicole           Geneva                   26.99   0.4  4 
 16 Weinheimer, Summer           Slippery Roc             27.14   1.2  3 
 17 Mazza, Sophie                Slippery Roc             27.51   0.4  4 
 18 Branch, Mayria               Indiana (Pa.             27.55   1.2  3 
 19 Gilbert, Kaitlyn             Indiana (Pa.             27.71   1.2  3 
 20 Yakopin, Caitlin             Westminster              27.78   1.2  3 
 21 Cress, Nicole                Westminster              27.84   2.7  5 
 22 Williamson, Sarah            Grove City               27.91   0.4  4 
 23 Hans, Erica                  Slippery Roc             27.91   2.4  2 
 24 Semuskie, Kathryn            Indiana (Pa.             28.55   0.4  4 
 25 Hruvosky, Andi               Westminster              28.70   2.7  5 
 26 Nuzzo, Alicia                Westminster              29.22   2.7  5 
 27 Thewes, Hayley               Westminster              29.31   2.7  5 
 28 Smith, Laura                 Grove City               32.61   2.7  5 
 29 Donath, Karyn                Geneva                   33.09   2.7  5 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Jetaiya               Walsh                    57.07   1 
  2 Przicina, Madison            Point Park               59.70   1 
  3 Joyce, Emily                 Walsh                  1:00.24   2 
  4 Blain, Allison               Grove City             1:00.28   1 
  5 Olugbakinro, Olukemi         Point Park             1:00.63   2 
  6 Hoover, McKayla              Clarion                1:00.83   2 
  7 Davis, Ebony                 Point Park             1:01.00   1 
  8 Yakopin, Caitlin             Westminster            1:01.52   1 
  9 Walton, Kiah                 Indiana (Pa.           1:01.62   1 
 10 Thewes, Hayley               Westminster            1:03.05   3 
 11 Klien, Sarah                 Geneva                 1:03.70   3 
 12 Hruvosky, Andi               Westminster            1:03.88   3 
 13 Nuzzo, Alicia                Westminster            1:04.39   3 
 14 Wizorek, Melanie             Grove City             1:04.56   2 
 15 Smith, Laura                 Grove City             1:13.86   3 
 
Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bakan, Breanne               Walsh                  2:22.89   1 
  2 Donahoe, Eliazabeth          Grove City             2:23.98   1 
  3 Bagwell, Angelica            Slippery Roc           2:24.42   1 
  4 Swiergol, Alexis             Slippery Roc           2:26.02   1 
  5 Steinmetz, Meredith          Thiel                  2:28.95   1 
  6 Celich, Taylor               Unattached             2:29.62   2 
  7 Dutrieuille, Aneia           Point Park             2:30.02   2 
  8 Brumbaugh, Rikki             Clarion                2:30.50   2 
  9 Kaseler, Taylor              Slippery Roc           2:32.26   2 
 10 Simpson, Megan               Westminster            2:32.91   2 
 11 Mansell, Hannah              Geneva                 2:38.11   2 
 12 Sprando, Vanessa             Point Park             2:42.54   3 
 13 Pinson, Amy                  Geneva                 2:46.48   3 
 14 Wilson, McKenzie             Point Park             2:46.80   3 
 15 Kimpel, Elaina               Grove City             2:52.12   3 
 16 Johnson, Kelsey              Clarion                2:52.24   3 
 17 Konopski, Danielle           Clarion                2:54.53   3 
 18 French, Madison              Geneva                 2:54.77   3 
 19 Maniet, Brittany             Point Park             2:55.45   3 
 
Women 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chambers, Katie              Clarion                4:50.43   1 
  2 Lezanic, Jenna               Indiana (Pa.           4:57.79   1 
  3 Gimigliano, Morgan           Indiana (Pa.           4:59.85   1 
  4 Bennett, Jessica             Slippery Roc           5:01.76   1 
  5 Guarnaccia, Katie            Point Park             5:02.29   1 
  6 Morrell, Katelynn            Westminster            5:02.42   1 
  7 Steinmetz, Meredith          Thiel                  5:05.98   1 
  8 Haberkam, Kaylee             Slippery Roc           5:06.88   1 
  9 Dunham, Matti                Slippery Roc           5:06.92   1 
 10 Torok, Sarah                 Walsh                  5:10.91   1 
 11 Murray, Kelsey               Clarion                5:11.97   2 
 12 Donia, Taylor                Clarion                5:14.59   2 
 13 Yuse, Emily                  Grove City             5:16.70   2 
 14 Mansell, Hannah              Geneva                 5:18.93   2 
 15 Dryer, Allyson               Indiana (Pa.           5:22.36   2 
 16 McChesney, Maggie            Indiana (Pa.           5:23.16   1 
 17 Trowbridge, Elizabeth        Indiana (Pa.           5:33.26   2 
 18 Sherman, Alexis              Point Park             5:37.34   2 
 19 Pinson, Amy                  Geneva                 5:44.76   2 
 20 Thompson, Laura              Grove City             5:57.80   2 
 21 French, Madison              Geneva                 5:58.75   2 
 
Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Guarnaccia, Katie            Point Park            18:24.82  
  2 Keiper, Lydia                Grove City            18:43.60  
  3 Anderson, Alyssa             Walsh                 19:13.95  
  4 Bobnar, Kayce                Clarion               19:28.65  
  5 Chambers, Katie              Clarion               19:36.89  
  6 Christman, Sam               Indiana (Pa.          19:50.14  
  7 Martin, Rachel               Grove City            20:05.48  
  8 Best, Nicole                 Indiana (Pa.          20:23.96  
  9 Plafcan, Mikayla             Indiana (Pa.          20:36.29  
 10 Steele, Hannah               Grove City            21:08.61  
 11 Murray, Lacey                Grove City            21:19.44  
 12 Tressler, Mackenzie          Grove City            21:30.25  
 13 Thompson, Mara               Grove City            21:33.60  
 14 Bauman, Margaret             Grove City            21:43.66  
 15 Fessler, Erin                Indiana (Pa.          22:50.46  
 
Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Warshel, Kelci               Pitt.-Johnst             14.45  -0.2  1 
  2 Mazza, Sophie                Slippery Roc             14.77  -0.2  1 
  3 Berg, Morgan                 Thiel                    14.88  -0.2  1 
  4 Anderson, Sabrina            Slippery Roc             15.21  -0.2  1 
  5 Walton, Kiah                 Indiana (Pa.             15.37  -0.2  1 
  6 Bartoletta, Nicole           Geneva                   15.43  -0.5  2 
  7 Belko, Kristen               Clarion                  15.82  -0.2  1 
  8 Bower, Lauren                Walsh                    15.92  -0.5  2 
  9 Weinheimer, Summer           Slippery Roc             16.23  -0.2  1 
 10 Novotny, Brooke              Westminster              16.66  -0.5  2 
 11 Toensing, Marisa             Westminster              16.93  -0.5  2 
 12 McAllister, Jahniah          Point Park               17.15  -0.5  2 
 13 Creese, Samantha             Westminster              17.28  -0.7  3 
 14 Hinson, Julia                Westminster              17.43  -0.7  3 
 15 Keane, Kaelyn                Slippery Roc             17.48  -0.5  2 
 16 Rittenhouse, Lydia           Grove City               17.88  -0.7  3 
 17 Hicks, Erica                 Walsh                    19.25  -0.7  3 
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cloud, Tatiana               Clarion                1:01.60   1 
  2 Evans, Kennedy               Slippery Roc           1:01.82   1 
  3 Swartzbaugh, Casaundra       Slippery Roc           1:03.56   1 
  4 Toensing, Marisa             Westminster            1:06.20   1 
  5 Teed, Katie                  Slippery Roc           1:06.34   1 
  6 Kassab, Paige                Slippery Roc           1:08.97   1 
  7 Young, Nicole                Clarion                1:10.57   2 
  8 Ireland, Keilah              Westminster            1:10.91   2 
  9 Novotny, Brooke              Westminster            1:13.65   2 
 10 Creese, Samantha             Westminster            1:14.82   2 
 11 Young, Emily                 Clarion                1:16.20   2 
 12 Hinson, Julia                Westminster            1:17.56   3 
 13 Rittenhouse, Lydia           Grove City             1:20.05   3 
 14 Sherman, Alexis              Point Park             1:23.18   3 
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walker, Riva                 Indiana (Pa.          12:07.52  
  2 Miller, Rebecca              Geneva                12:50.16  
  3 Wilson, McKenzie             Point Park            13:13.48  
  4 Zeckzer, Matyson             Grove City            13:14.49  
  5 Peterson, Leslie             Slippery Roc          14:02.39  
  6 Pearson, Ellie               Slippery Roc          14:11.64  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Indiana (Pa.)  'A'                                    48.54  
  2 Point Park  'A'                                       48.91  
  3 Clarion  'A'                                          49.09  
  4 Indiana (Pa.)  'B'                                    50.00  
  5 Westminster (Pa.)  'A'                                50.59  
  6 Grove City  'A'                                       51.11  
  7 Thiel  'A'                                            51.25  
 -- Slippery Rock  'A'                                      DNF  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Slippery Rock  'A'                                  4:00.50  
  2 Clarion  'A'                                        4:03.88  
  3 Grove City  'A'                                     4:04.42  
  4 Geneva  'A'                                         4:55.40  
 
Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kassab, Paige                Slippery Roc             1.71m  
  2 Haney, Evan                  Walsh                    1.58m  
  3 Price, Emily                 Slippery Roc             1.53m  
  4 Schierloh, Katherine         Walsh                    1.48m  
  4 Greggs, Lauryn               Clarion                  1.48m  
  4 Semuskie, Kathryn            Indiana (Pa.             1.48m  
  4 Foley, Dominique             Walsh                    1.48m  
  8 Peaco, Morgan                Geneva                  J1.48m  
  8 Ireland, Keilah              Westminster             J1.48m  
 10 Troutman, Cheyenne           Slippery Roc             1.43m  
 11 White, Tabitha               Grove City               1.38m  
 11 Leighty, Darian              Point Park               1.38m  
 -- Nuzzo, Alicia                Westminster                 NH  
 -- Knass, Kristen               Indiana (Pa.                NH  
 -- Hankin, Corrine              Thiel                       NH  
 
Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Clark, Kaitlyn               Slippery Roc             4.00m  
  2 Lambert, Karissa             Slippery Roc             3.40m  
  2 Mancuso, Brooke              Westminster              3.40m  
  2 Packard, Melanie             Grove City               3.40m  
  5 Helwig, Katie                Clarion                  3.25m  
  5 Darling, Maria               Slippery Roc             3.25m  
  5 Coppella, Elizabeth          Indiana (Pa.             3.25m  
  5 Dibert, Jennifer             Indiana (Pa.             3.25m  
  9 Thompson, Jaime              Westminster              3.10m  
  9 Schuler, Julia               Slippery Roc             3.10m  
 11 Newland, Justice             Geneva                   2.95m  
 11 Schafer, Kelsie              Slippery Roc             2.95m  
 11 Deitt, Leah                  Slippery Roc             2.95m  
 11 Armstrong, Brittany          Indiana (Pa.             2.95m  
 15 Kasik, Michaela              Slippery Roc             2.80m  
 -- Anderson, Savannah           Slippery Roc              FAIL  
 -- Shepherd, Cassidy            Westminster               FAIL  
 
Women Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smay, Brooke                 Indiana (Pa.             5.49m   NWI 
  2 Kurpakus, Kasey              Slippery Roc             5.30m   NWI 
  3 Troutman, Cheyenne           Slippery Roc             5.28m   NWI 
  4 Foley, Dominique             Walsh                    5.24m   NWI 
  4 Knass, Kristen               Indiana (Pa.             5.24m   NWI 
  6 Price, Emily                 Slippery Roc             5.19m   NWI 
  7 Loose, Kailee                Geneva                   5.08m   NWI 
  8 Shomo, Jessica               Clarion                  5.05m   NWI 
  9 Yakopin, Caitlin             Westminster              4.86m   NWI 
 10 Branch, Mayria               Indiana (Pa.             4.75m   NWI 
 11 Staten, Aliyah               Slippery Roc             4.71m   NWI 
 12 Hegedus, Annie               Slippery Roc             4.67m   NWI 
 13 McAllister, Jahniah          Point Park               4.66m   NWI 
 14 Bence, Caitlyn               Slippery Roc             4.65m   NWI 
 15 Williamson, Sarah            Grove City               4.57m   NWI 
 16 Latimer, La'Nia              Slippery Roc             4.50m   NWI 
 16 Collins, Jordan              Clarion                  4.50m   NWI 
 18 Keane, Kaelyn                Slippery Roc             4.44m   NWI 
 19 Leighty, Darian              Point Park               4.43m   NWI 
 20 Watson, Rachel               Grove City               4.23m   NWI 
 21 Kee, Jordyn                  Westminster              4.03m   NWI 
 22 Brooks, Destinee             Slippery Roc             3.83m   NWI 
 23 Glasstetter, Charlotte       Geneva                   3.52m   NWI 
 
Women Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kassab, Paige                Slippery Roc            10.97m   3.2 
  2 Knass, Kristen               Indiana (Pa.            10.58m   3.2 
  3 Berg, Morgan                 Thiel                   10.56m   2.8 
  4 Watson, Rachel               Grove City              10.39m   3.2 
  5 Leighty, Darian              Point Park              10.21m   2.8 
  6 Kurpakus, Kasey              Slippery Roc             9.99m   2.8 
  7 Hegedus, Annie               Slippery Roc             9.65m   2.8 
  8 Latimer, La'Nia              Slippery Roc             9.62m   2.8 
  9 Peaco, Morgan                Geneva                   9.51m   2.8 
 10 Budzowski, Hannah            Thiel                    9.31m   2.8 
 
Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zbinovec, Kendra             Walsh                   12.79m  
  2 Steuer, Kari                 Clarion                 12.70m  
  3 Christiansen, Brittany       Unattached              12.46m  
  4 Yale, Kelci                  Slippery Roc            12.36m  
  5 Frengel, Anna                Slippery Roc            12.12m  
  6 Schilling, Hope              Walsh                   11.68m  
  7 Brest, Katie                 Clarion                 11.52m  
  8 Daley, kiana                 Point Park              11.43m  
  9 Foy, Sarah                   Geneva                  11.23m  
 10 Whalen, Caitlin              Slippery Roc            10.51m  
 11 Haiss, Margi                 Grove City              10.46m  
 12 Aminu, Jazmyne               Indiana (Pa.            10.13m  
 13 Zreliak, Ally                Indiana (Pa.            10.11m  
 14 Benninger, Gabriella         Duquesne                10.06m  
 15 Taub, Shannon                Duquesne                10.01m  
 16 Sprando, Vanessa             Point Park              10.00m  
 17 Widina, Morgan               Westminster              9.93m  
 18 Harvey, Emma                 Slippery Roc             9.91m  
 19 Wilterdink, Hope             Westminster              9.85m  
 20 Taylor, Madeline             Geneva                   9.81m  
 21 McGann, Erin                 Grove City               9.76m  
 22 Belko, Kristen               Clarion                  9.69m  
 23 Murray, Summer               Clarion                  9.52m  
 24 McMichael, Hannah            Westminster              9.21m  
 25 Mossgrove, Rachel            Grove City               9.06m  
 26 Koser, Ashley                Thiel                    8.79m  
 27 Lazor, Alex                  Clarion                  8.78m  
 28 Orzechowski, Rachel          Westminster              8.63m  
 -- Sero, Leah                   Point Park                FOUL  
 
Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Montgomery, Shannon          Walsh                   43.11m  
  2 Daley, kiana                 Point Park              39.55m  
  3 Murray, Summer               Clarion                 38.93m  
  4 Zbinovec, Kendra             Walsh                   38.16m  
  5 Haiss, Margi                 Grove City              37.02m  
  6 McMahon, Caroline            Slippery Roc            36.19m  
  7 Frengel, Anna                Slippery Roc            35.78m  
  8 Yale, Kelci                  Slippery Roc            35.51m  
  9 Ketler, Taylor               Thiel                   35.24m  
 10 Swartz, Leah                 Duquesne                35.13m  
 11 Brest, Katie                 Clarion                 32.56m  
 12 Christiansen, Brittany       Unattached              31.93m  
 13 Boyer, Courtney              Indiana (Pa.            31.54m  
 13 Tuck, Rachael                Geneva                  31.54m  
 15 Deal, Kylee                  Clarion                 31.40m  
 16 Taylor, Madeline             Geneva                  31.17m  
 17 Chambers, Emily              Washington a            30.73m  
 18 Harvey, Emma                 Slippery Roc            30.44m  
 19 Widina, Morgan               Westminster             30.21m  
 20 Gluvna, Abby                 Clarion                 30.07m  
 21 Aminu, Jazmyne               Indiana (Pa.            29.84m  
 22 Foy, Sarah                   Geneva                  29.77m  
 23 Beatty, Brooke               Grove City              29.59m  
 24 Steuer, Kari                 Clarion                 28.83m  
 25 Mossgrove, Rachel            Grove City              28.64m  
 26 Sprando, Vanessa             Point Park              27.67m  
 27 Mosi, Krista                 Clarion                 27.63m  
 28 Koser, Ashley                Thiel                   26.77m  
 29 Kephart, Annilese            Point Park              24.34m  
 30 Sero, Leah                   Point Park              24.27m  
 31 McGann, Erin                 Grove City              22.50m  
 32 Orzechowski, Rachel          Westminster             21.80m  
 33 McMichael, Hannah            Westminster             21.41m  
 34 Lazor, Alex                  Clarion                 21.12m  
 -- Witterlink, Hope             Westminster               FOUL  
 
Women Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christiansen, Brittany       Unattached              45.33m  
  2 Montgomery, Shannon          Walsh                   42.26m  
  3 Dobbs, Devon                 Washington a            40.53m  
  4 Frengel, Anna                Slippery Roc            39.88m  
  5 Fahey, Annie                 Walsh                   39.87m  
  6 Murray, Summer               Clarion                 37.75m  
  7 Foy, Sarah                   Geneva                  36.84m  
  8 Harvey, Emma                 Slippery Roc            36.29m  
  9 Newman, Kaitlyn              Indiana (Pa.            35.86m  
 10 Chambers, Emily              Washington a            35.47m  
 11 Yale, Kelci                  Slippery Roc            35.10m  
 12 Daley, kiana                 Point Park              33.33m  
 13 Taylor, Madeline             Geneva                  31.42m  
 14 Brest, Katie                 Clarion                 30.81m  
 15 Zreliak, Ally                Indiana (Pa.            30.46m  
 -- Kephart, Annilese            Point Park                FOUL  
 
Women Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Samantha             Slippery Roc            46.92m  
  2 Farruggia, Jenna             Allegheny               39.98m  
  3 Newman, Kaitlyn              Indiana (Pa.            38.58m  
  4 Brigham, Natasha             Allegheny               37.25m  
  5 Gluvna, Abby                 Clarion                 36.41m  
  6 Mosi, Krista                 Clarion                 35.40m  
  7 Thompson, Jaime              Westminster             32.79m  
  8 Wilterdink, Hope             Westminster             31.75m  
  9 Taub, Shannon                Duquesne                31.65m  
 10 Buzzacco, Danielle           Walsh                   31.08m  
 10 Boyer, Courtney              Indiana (Pa.            31.08m  
 12 Rupert, Rebekah              Geneva                  30.86m  
 13 Kumher, Oliva                Geneva                  30.64m  
 14 Keane, Kaelyn                Slippery Roc            30.39m  
 15 Logue, Erin                  Grove City              29.06m  
 16 Bonifay, Kelsey              Clarion                 27.77m  
 17 Belko, Kristen               Clarion                 27.21m  
 18 Chambers, Emily              Washington a            27.13m  
 19 Dworek, Brenna               Unattached              27.06m  
 20 Kephart, Annilese            Point Park              26.83m  
 21 Deal, Kylee                  Clarion                 26.58m  
 22 Emigh, Lindsay               Clarion                 25.90m  
 23 Haiss, Margi                 Grove City              23.55m  
 24 Sprando, Vanessa             Point Park              22.25m  
 25 Gomula, Danielle             Thiel                   19.53m  
 26 Young, Allie                 Clarion                 18.23m  
 -- Benninger, Gabriella         Duquesne                  FOUL  
 -- McGann, Erin                 Grove City                FOUL  
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hardy, Jaevon                Westminster              10.74   0.8  1 
  2 Williams, Hunter             Walsh                    10.78   0.8  1 
  3 Bentley, Jametrius           Westminster              11.02   0.8  1 
  4 Hoggard, Alfonso             Unattached               11.08   1.3  2 
  5 Darby, Collin                Slippery Roc             11.08   0.8  1 
  6 Harris, Malcolm              Point Park               11.11   1.3  2 
  7 Bridgeforth, Andrew          Slippery Roc             11.13   1.3  2 
  8 Dindak, Jake                 Westminster              11.14   0.7  3 
  9 Jones, Christopher           Thiel                    11.15   0.8  1 
 10 Beachy, Trenton              Walsh                    11.18   1.3  2 
 11 Biggs, Eric                  Point Park               11.25   1.3  2 
 12 Mikita, Michael              Westminster              11.29   0.7  3 
 13 Coleman, Gideon              Westminster              11.29   0.7  3 
 14 Tomasi, Tony                 Slippery Roc             11.30   1.3  2 
 15 Earl, Daizon                 Walsh                    11.34   0.7  3 
 16 Clark, Josh                  Walsh                    11.45   0.7  4 
 17 McClain, Leroy               Slippery Roc             11.47   0.8  1 
 18 Hines, Adam                  Geneva                   11.53   0.7  3 
 19 Mooney, Logan                Slippery Roc             11.56   0.7  3 
 20 Robinson, Tyrone             Point Park               11.58   1.3  2 
 21 Bailey, Jeff                 Unattached               11.61   0.7  3 
 22 Hough, Corey                 Indiana (Pa.             11.61   1.3  2 
 23 Sonego, Paul                 Walsh                    11.62   0.8  1 
 24 Jeter, Todd                  Westminster              11.62   0.7  4 
 25 Zloty, John                  Walsh                    11.64   0.7  4 
 26 Martin, Alec                 Indiana (Pa.             11.66   0.7  4 
 27 Partika, Bryan               Point Park               11.83   0.7  4 
 28 Wieland, Zach                Walsh                    11.84   0.7  4 
 29 Armstrong, C.J.              Westminster              11.86   0.7  4 
 30 Trott, Billy                 Westminster              11.91   0.9  5 
 31 Davis, Revon                 Point Park               11.98   0.9  5 
 32 Aleusius, Christian          Slippery Roc             12.12   0.7  4 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Williams, Hunter             Walsh                    22.01   0.5  1 
  2 Jones, Christopher           Thiel                    22.29   0.5  1 
  3 Wieland, Seth                Walsh                    22.35   0.5  1 
  4 Coleman, Gideon              Westminster              22.71   NWI  3 
  5 Vanderbrook, Brandon         Slippery Roc             22.71  -0.2  2 
  6 Chapman, Monte               Slippery Roc             22.73   0.5  1 
  7 Unrath, Cameron              Geneva                   22.79   0.5  1 
  8 Dindak, Jake                 Westminster              22.88  -0.2  2 
  9 Hoggard, Alfonso             Unattached               23.13   NWI  3 
 10 Harris, Malcolm              Point Park               23.15  -0.2  2 
 11 VanHouten, Jacob             Slippery Roc             23.22   NWI  3 
 12 Meyer, Jonah                 Grove City               23.24   NWI  3 
 13 Schroder, Andrew             Slippery Roc             23.31  -0.2  2 
 14 Moodie, Isaac                Slippery Roc             23.42   NWI  3 
 15 Biggs, Eric                  Point Park               23.50   NWI  5 
 15 Tomasi, Tony                 Slippery Roc             23.50  -0.2  2 
 17 Earl, Daizon                 Walsh                    23.51   NWI  4 
 18 Zloty, John                  Walsh                    23.79   NWI  6 
 19 Timmons, Demetrius           Indiana (Pa.             23.90   NWI  3 
 20 Lavender, JaQuan             Point Park               24.01   NWI  4 
 21 Robinson, Tyrone             Point Park               24.10   NWI  4 
 22 Yasko, Anthony               Westminster              24.20   NWI  5 
 23 Bailey, Jeff                 Unattached               24.25   NWI  4 
 24 Savino, Michael              Geneva                   24.29   NWI  6 
 25 Mikita, Michael              Westminster              24.35   NWI  4 
 26 Bliss, Aaron                 Grove City               24.38   NWI  5 
 27 Hough, Corey                 Indiana (Pa.             24.43   NWI  4 
 28 Zigler, Nathan               Slippery Roc             24.79   NWI  5 
 29 Lin, Jerimiah                Grove City               26.05   NWI  6 
 30 McBride, Brett               Grove City               26.15   NWI  6 
 31 LaCause, Mike                Point Park               26.98   NWI  6 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 VanHouten, Jacob             Slippery Roc             48.54   1 
  2 Buchalter, Ryan              Grove City               48.73   1 
  3 Maynard, Vanere              Slippery Roc             50.05   1 
  4 Justus, Chad                 Walsh                    50.33   1 
  5 Schroder, Andrew             Slippery Roc             50.94   1 
  6 Moodie, Isaac                Slippery Roc             51.09   2 
  7 Barlow, Aaron                Unattached               51.16   2 
  8 Groves, Randy                Thiel                    51.37   1 
  9 Lavender, JaQuan             Point Park               51.47   2 
 10 Meyer, Jonah                 Grove City               51.93   2 
 11 Yasko, Anthony               Westminster              52.14   2 
 12 Doby, Tory                   Unattached               52.35   3 
 13 Wagner, Mark                 Westminster              52.77   2 
 14 Bliss, Aaron                 Grove City               53.02   3 
 15 Biddle, Steven               Geneva                   54.79   3 
 16 Joseph, Clay                 Geneva                   54.87   3 
 17 Lin, Jerimiah                Grove City               55.28   3 
 18 Davis, Revon                 Point Park               55.38   4 
 19 Clark, John                  Thiel                    55.90   4 
 20 McBride, Brett               Grove City               56.00   3 
 21 McElhaney, Christian         Thiel                    58.32   4 
 22 LaCause, Mike                Point Park               59.40   4 
 23 Montalvo, Jaime              Thiel                  1:08.03   4 
 
Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Tristan            Walsh                  1:54.64   1 
  2 Kernell, Jacob               Walsh                  1:57.09   1 
  3 Marrow, Desmond              Point Park             1:57.47   1 
  4 Dunsworth, Josh              Grove City             1:58.29   1 
  5 Patrick, Austin              Walsh                  1:59.50   1 
  6 Tonzo, Daniel                Slippery Roc           2:00.84   2 
  7 Bennett, Andre               Point Park             2:01.11   1 
  8 Rader, Joshua                Slippery Roc           2:01.79   2 
  9 Olson, Gary                  Point Park             2:02.31   2 
 10 Patrick, Zak                 Walsh                  2:02.68   3 
 11 Fields, Dayne                Slippery Roc           2:03.13   2 
 12 Marino, Nick                 Walsh                  2:03.16   3 
 13 Werner, Matt                 Grove City             2:03.17   3 
 14 Christopher, Neil            Westminster            2:03.19   3 
 15 McFall, Josh                 Westminster            2:03.96   2 
 16 Patrick, Bryce               Walsh                  2:04.65   2 
 17 Domenic, Andrew              Geneva                 2:06.94   2 
 18 Reina, Anthony               Point Park             2:07.15   3 
 19 Ebersole, Levi               Geneva                 2:07.34   3 
 20 Koerber, Ben                 Grove City             2:07.86   4 
 21 Duffie, Josh                 Geneva                 2:08.53   4 
 22 Lowery, Andre                Point Park             2:09.63   4 
 23 Riesterer, Eric              Walsh                  2:10.01   4 
 24 Smith, Clay                  Geneva                 2:11.82   4 
 25 Lane, Robert                 Point Park             2:16.12   4 
 26 Clark, John                  Thiel                  2:17.99   5 
 27 Postupace, Cody              Westminster            2:20.57   5 
 28 McElhaney, Christian         Thiel                  2:21.76   5 
 29 Montalvo, Jaime              Thiel                  2:32.27   5 
 -- Thompson, Ryan               Slippery Roc               DNF   1 
 
Men 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Thiessen, Matt               Walsh                  4:06.83   1 
  2 Marino, Nick                 Walsh                  4:08.66   1 
  3 Olson, Gary                  Point Park             4:11.13   1 
  4 Budnik, Ryan                 Grove City             4:12.92   2 
  5 Patrick, Bryce               Walsh                  4:13.47   1 
  6 Smith, Clay                  Geneva                 4:14.68   1 
  7 Mandell, Noah                Indiana (Pa.           4:14.80   1 
  8 McFall, Josh                 Westminster            4:18.45   1 
  9 Schifano, Anthony            Grove City             4:20.29   2 
 10 Duffie, Josh                 Geneva                 4:21.31   2 
 11 Christopher, Neil            Westminster            4:22.49   1 
 12 Domenic, Andrew              Geneva                 4:22.88   1 
 13 Wise, Brandon                Grove City             4:26.56   2 
 14 Riesterer, Eric              Walsh                  4:27.53   2 
 15 Lane, Robert                 Point Park             4:28.02   2 
 
Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reimund, Alexander           Walsh                 15:52.92  
  2 Christiansen, Daniel         Grove City            15:53.53  
  3 Slagle, Matt                 Westminster           16:24.46  
  4 Mascio, Andrew               Grove City            16:47.76  
  5 Erickson, Jack               Grove City            16:57.46  
  6 McDonnell, Sean              Grove City            17:14.57  
  7 Calleja, Bradley             Point Park            17:23.17  
  8 Emert, Michael               Indiana (Pa.          19:02.96  
 
Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bostick, Noah                Slippery Roc             15.03  -0.5  1 
  2 Paxson, Dalton               Geneva                   15.39  -0.5  1 
  3 Parker, Alex                 Geneva                   15.76  -0.5  1 
  4 Harris, Malcolm              Point Park               16.11  -0.5  1 
  5 Zigler, Nathan               Slippery Roc             16.23  -0.5  1 
  6 Savino, Michael              Geneva                   16.38  -0.1  2 
  7 Mossgrove, Dane              Grove City               16.61  -0.1  2 
  8 Partika, Bryan               Point Park               17.00   NWI  3 
  9 Lee, Erick                   Slippery Roc             17.17  -0.1  2 
 10 Kaylor, Jake                 Westminster              17.60  -0.1  2 
 11 Ward, Brandon                Grove City               18.37  -0.1  2 
 12 Sommers, Jaime               Thiel                    18.40   NWI  3 
 13 Brannen, Andrew              Westminster              18.81   NWI  3 
 -- Sifontes-Lavine, Taran       Westminster                DNF  -0.5  1 
 -- Garbini, Alex                Point Park                 DNF   NWI  3 
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Salter, Savon                Slippery Roc             56.22   1 
  2 Burt, Phil                   Walsh                    56.31   1 
  3 Mooney, Logan                Slippery Roc             56.53   1 
  4 Patton, Zac                  Slippery Roc             57.51   1 
  5 Partika, Bryan               Point Park               58.63   1 
  6 Ward, Brandon                Grove City               58.93   2 
  7 Bates, Alex                  Walsh                    59.12   2 
  8 Paxson, Dalton               Geneva                 1:01.18   1 
  9 Mossgrove, Dane              Grove City             1:01.56   2 
 10 Aleusius, Christian          Slippery Roc           1:01.63   2 
 11 Booher, Jake                 Grove City             1:02.40   3 
 12 Winship, Kyle                Geneva                 1:02.66   3 
 13 Doby, Tory                   Unattached             1:02.66   2 
 14 Pickett, Dakota              Geneva                 1:04.34   3 
 15 LaGorga, Brandon             Geneva                 1:04.43   3 
 16 Stein, Andrew                Grove City             1:04.50   3 
 17 Sommers, Jaime               Thiel                  1:04.88   3 
 18 Ames, Jacob                  Geneva                 1:05.14   3 
 19 Kaylor, Jake                 Westminster            1:05.32   2 
 20 Garbini, Alex                Point Park             1:12.46   3 
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nelson, Bryce                Grove City            10:57.46  
  2 Dautlick, Michael            Indiana (Pa.          11:01.91  
  3 Garbini, Alex                Point Park            12:28.10  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Walsh  'A'                                            42.51  
  2 Thiel  'A'                                            44.38  
  3 Grove City  'A'                                       45.30  
 -- Westminster (Pa.)  'A'                                  DNF  
 -- Slippery Rock  'A'                                      DNF  
 -- Point Park  'A'                                         DNF  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Walsh  'A'                                          3:25.11  
  2 Geneva  'A'                                         3:25.80  
  3 Slippery Rock  'A'                                  3:26.35  
  4 Grove City  'A'                                     3:27.87  
  5 Geneva  'B'                                         3:46.01  
  6 Thiel  'B'                                          3:51.73  
 
Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackson, LeAndre             Thiel                    1.98m  
  2 Thornton, Lance              Slippery Roc            J1.98m  
  3 Grant, AJ                    Westminster              1.90m  
  4 Parker, Will                 Walsh                    1.85m  
  5 Berry, Shaun                 Point Park               1.80m  
  6 Longjohn, Nathanial          Grove City              J1.80m  
  7 Feeney, Jacob                Geneva                   1.75m  
  8 Garcia, Jesse                Geneva                  J1.75m  
  9 Joseph, Clay                 Geneva                   1.70m  
  9 McVay, Dom                   Geneva                   1.70m  
  9 Brannen, Andrew              Westminster              1.70m  
 12 Lee, Erick                   Slippery Roc             1.65m  
 12 Biggs, Eric                  Point Park               1.65m  
 12 Schallus, Matt               Grove City               1.65m  
 -- Morris, Michael              Point Park                  NH  
 -- Wagner, Jonathan             Grove City                  NH  
 
Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Horton, Derek                Indiana (Pa.             5.10m  
  2 Koksal, Andrew               Slippery Roc             4.60m  
  3 Reed, Keiffer                Slippery Roc             4.45m  
  4 Brannen, Andrew              Westminster             J4.45m  
  5 Dowdell, Andrew              Walsh                    4.30m  
  6 Brenneman, Bobby             Walsh                    4.15m  
  7 Zigler, Nathan               Slippery Roc            J4.15m  
  8 Stout, Chase                 Grove City               3.85m  
  9 LaGorga, Jacob               Geneva                   3.70m  
  9 LaGorga, Brandon             Geneva                   3.70m  
 -- Lesnick, Evan                Westminster                 NH  
 
Men Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Timmons, Demetrius           Indiana (Pa.             6.75m  +0.0 
  2 Bostick, Noah                Slippery Roc             6.72m   0.3 
  3 Claypoole, Jeremy            Indiana (Pa.             6.56m  +0.0 
  3 Geist, Jared                 Slippery Roc             6.56m  -0.2 
  5 Bell, Loren                  Thiel                    6.52m  +0.0 
  6 Lowery, Andre                Point Park               6.51m  +0.0 
  7 Layson, Shon                 Unattached               6.44m  -0.2 
  8 North, Trey                  Indiana (Pa.             6.42m   0.8 
  9 Nelson, Damarcus             Walsh                    6.32m  +0.0 
 10 Carswell, Paul               Westminster              6.31m   0.3 
 11 Liberiste, Marvin            Westminster              6.29m  +0.0 
 12 Romanchak, Jesse             Slippery Roc             6.28m  -0.7 
 13 Berry, Shaun                 Point Park               6.22m   0.6 
 14 Worthing, Cameron            Westminster              6.19m  +0.0 
 15 Davis, Jryi                  Point Park               6.15m   1.0 
 16 Martin, Alec                 Indiana (Pa.             6.12m  +0.0 
 17 Morris, Michael              Point Park               6.09m   0.7 
 18 Cole, Mike                   Grove City               6.04m   0.9 
 19 Kennedy, Alex                Geneva                   6.02m   1.9 
 20 Hines, Adam                  Geneva                   5.99m  -0.6 
 21 Middleton, Jack              Thiel                    5.94m   1.1 
 22 Longjohn, Nathanial          Grove City               5.91m   0.3 
 22 Gurgiolo, Marcus             Westminster              5.91m   0.6 
 24 Wagner, Jonathan             Grove City               5.89m   2.6 
 25 Zloty, John                  Walsh                    5.87m   1.3 
 26 Trott, Billy                 Westminster              5.77m   1.5 
 26 Franklin, Tyshaun            Thiel                    5.77m  +0.0 
 28 Henry, Nathan                Grove City               5.64m   0.6 
 29 Rider, Chris                 Point Park               4.99m   NWI 
 30 Richey, Tyler                Point Park               4.72m   NWI 
 31 Schallus, Matt               Grove City               4.68m  +0.0 
 
Men Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Claypoole, Jeremy            Indiana (Pa.            13.97m  -1.4 
  2 Davis, Jryi                  Point Park              13.71m  -0.4 
  3 Cole, Mike                   Grove City              13.22m  +0.0 
  4 Garcia, Jesse                Geneva                  12.92m  +0.0 
  5 Berry, Shaun                 Point Park              12.74m   0.4 
  6 Romanchak, Jesse             Slippery Roc            12.68m   0.8 
  7 Kennedy, Alex                Geneva                  12.56m  -1.1 
  8 Lowery, Andre                Point Park              12.20m  -0.4 
  9 Taylor, Peter                Geneva                  12.08m   0.1 
 10 Brannen, Andrew              Westminster             11.98m  -1.7 
 11 Geist, Jared                 Slippery Roc            11.93m  -1.3 
 12 Middleton, Jack              Thiel                   11.90m  -1.8 
 13 Martin, Alec                 Indiana (Pa.            11.84m  -0.7 
 14 McVay, Dom                   Geneva                  11.61m   0.1 
 15 Franklin, Tyshaun            Thiel                   11.45m  -0.9 
 16 Wagner, Jonathan             Grove City              11.27m  -1.7 
 17 Gurgiolo, Marcus             Westminster             10.99m  -1.4 
 18 Richey, Tyler                Point Park              10.54m  +0.0 
 
Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ollio, JJ                    Slippery Roc            15.63m  
  2 Miller, James                Walsh                   14.82m  
  3 Fiorentino, Nick             Westminster             14.75m  
  4 Dombrowski, Matt             Duquesne                14.42m  
  5 Webb, Jarrod                 Washington a            14.37m  
  6 Galloway, Jerrod             Slippery Roc            13.79m  
  7 Booth, Connor                Walsh                   13.63m  
  8 Stamm, Brendon               Slippery Roc            13.49m  
  9 Greenslade, Andrew           Unattached              13.45m  
 10 Stout, Derek                 Walsh                   13.12m  
 11 Trammel, Colton              Geneva                  12.39m  
 12 Reed, Quinton                Grove City              12.31m  
 13 VanTine, Ryan                Thiel                   12.14m  
 14 Barringer, Isaac             Geneva                  12.06m  
 15 Nittinger, Alec              Slippery Roc            11.83m  
 16 Armstrong, C.J.              Westminster             11.65m  
 17 Spinder, David               Grove City              11.64m  
 18 Gamble, Blake                Westminster             11.61m  
 19 Pherson, Matt                Geneva                  11.20m  
 20 Hansen, Aaron                Thiel                   10.20m  
 21 Altsman, Hunter              Geneva                   8.37m  
 22 Ferraro, Dan                 Point Park               5.66m  
 
Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Myers, Marcus                Walsh                   46.59m  
  2 Ollio, JJ                    Slippery Roc            44.82m  
  3 Fiorentino, Nick             Westminster             44.20m  
  4 Greenslade, Andrew           Unattached              43.46m  
  5 Palo, Bucyrus                Walsh                   42.34m  
  6 Barringer, Isaac             Geneva                  42.26m  
  7 Webb, Jarrod                 Washington a            41.84m  
  8 Stamm, Brendon               Slippery Roc            41.43m  
  9 Lowe, Connor                 Grove City              39.11m  
 10 Armstrong, C.J.              Westminster             36.57m  
 11 Dombrowski, Matt             Duquesne                35.77m  
 12 Sokira, Evan                 Thiel                   35.16m  
 13 VanTine, Ryan                Thiel                   33.60m  
 14 Johns, Zach                  Westminster             32.17m  
 15 Gamble, Blake                Westminster             31.96m  
 16 Reed, Quinton                Grove City              31.81m  
 17 Hansen, Aaron                Thiel                   31.56m  
 18 Spinder, David               Grove City              30.61m  
 19 Weimer, Keenan               Thiel                   29.17m  
 20 Trammel, Colton              Geneva                  27.05m  
 21 Brown, Trea                  Geneva                  23.33m  
 22 Mills, Issac                 Grove City              23.30m  
 23 Brannen, Andrew              Westminster             23.18m  
 24 Altsman, Hunter              Geneva                  22.22m  
 -- Nittinger, Alec              Slippery Roc              FOUL  
 
Men Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Myers, Marcus                Walsh                   57.97m  
  2 Booth, Connor                Walsh                   51.25m  
  3 Palo, Bucyrus                Walsh                   48.89m  
  4 Morgan, Travis               Walsh                   48.25m  
  5 Garuccio, Nick               Unattached              45.51m  
  6 Ollio, JJ                    Slippery Roc            45.34m  
  7 Stout, Derek                 Walsh                   45.00m  
  8 Galloway, Jerrod             Slippery Roc            41.43m  
  9 Webb, Jarrod                 Washington a            38.57m  
 10 Nittinger, Alec              Slippery Roc            37.26m  
 11 Stamm, Brendon               Slippery Roc            36.85m  
 12 Knight, Max                  Slippery Roc            25.56m  
 
Men Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reed, Quinton                Grove City              54.89m  
  2 Phillips, Rory               Unattached              53.69m  
  3 Miranda, Christian           Allegheny               50.36m  
  4 Morrow, Jon                  Unattached              50.01m  
  5 Knight, Max                  Slippery Roc            48.23m  
  6 Armstrong, C.J.              Westminster             47.35m  
  7 Ungerman, Max                Westminster             46.97m  
  8 King, Sean                   Duquesne                46.94m  
  9 Galloway, Jerrod             Slippery Roc            46.93m  
 10 Abbs, James                  Thiel                   44.68m  
 11 Weimer, Keenan               Thiel                   43.47m  
 12 Stamm, Brendon               Slippery Roc            42.91m  
 13 Feigel, Logan                Walsh                   41.59m  
 14 Dragan, Matt                 Geneva                  40.65m  
 15 Pherson, Matt                Geneva                  40.22m  
 16 McBride, Brett               Grove City              39.33m  
 17 Clanagan, Kamau              Thiel                   39.19m  
 18 Mills, Issac                 Grove City              38.53m  
 19 Ocot, Nate                   Grove City              38.42m  
 20 Winship, Kyle                Geneva                  37.07m  
 21 Taylor, Peter                Geneva                  31.45m  
 22 Ferraro, Dan                 Point Park              25.80m  
 23 Brown, Trea                  Geneva                  20.32m  
 -- Schwartz, Tommy              Walsh                     FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Grove City                  52.33     2) Westminster (Pa.)          23.83
    3) Geneva                      22.50     4) Thiel                      20   
    5) Pitt.-Johnstown             16                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Grove City                  84        2) Westminster (Pa.)          58   
    3) Geneva                      48        4) Thiel                      34   
 
                    Combined Team Scores - 38 Events Scored
===============================================================================
    1) Grove City                 136.33     2) Westminster (Pa.)          81.83
    3) Geneva                      70.50     4) Thiel                      54   
    5) Pitt.-Johnstown             16